Головна мета заходу - це наголошення на дотриманні прав людей з обмеженими можливостями, захисті їх гідності і благополуччя, інтеграції людей з інвалідністю в соціальну, економічну і культурну сфери суспільного життя. Адже ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями визначає ступінь цивілізованості суспільства.
«Ці люди, ці діти поруч з нами. Вони потребують щоденної допомоги, уваги, турботи, та в першу чергу – нашої з вами доброти» - підкреслила у своєму виступі соціальний педагог Євгенія Лисянович.
Учасники хореографічного колективу коледжу «Студденс» на чолі з керівником Катериною Долгіх організували флешмоб «Ми різні. Ми однакові». Про це йдеться на сайті коледжу.
Подібний підхід висміяли у передачі відомого українського журналіста Майкла Щура (Роман Вітонів) #@)₴?$0.
«Совковим» підходам «відзначення свята» там лиш здивувалися, зазначивши, що насправді треба думати про доступність навколишньої інфраструктури до категорійних груп населення, а не просто вітати та ще й не завжди називати людей коректно. У цьому контексті в передачі також згадали депутатку від «Слуги народу» Третьякову Галину, яка і людей з інвалідністю назвала некоректно і вітала їх з парламентської трибуни.
– Люди з інвалідністю є прикладом для здорових, - зазначала представниця «Слуги народу».
– Держава мала б забезпечувати пандуси, підйомники, написи шрифтом Брайля, купу інших інфраструктурних рішень, але навіщо це все, якщо можна зупинитися на привітаннях, – зауважив у передачі громадський діяч Дмитро Щебетюк.
До слова, як людині на візку потрапити в мерію, або сходити до туалету в Черкаській ОДА? На певних перешкодах для категорійних громадян акцентував увагу Дмитро Щебетюк, не так давно перебуваючи в Черкасах. Проте чи виправили чиновники вказані у громадському моніторингу інфраструктурні і архітектурні недоліки так і невідомо, але саме Міжнародний день людей з інвалідністю, який вже минув, міг бути гарним приводом для чиновників сказати саме про ці аспекти.
реклама