На Черкащині стартував пілотний освітній проект для української медицини «Сучасні медичні знання – кожному лікарю», що є однією зі складових медичної реформи в Україні.
– Сьогодні медицина розвивається швидкими темпами – і лікар, який не має сучасної спеціалізованої медичної літератури, практично випадає з інформаційного простору. Тому вкрай необхідно забезпечити сучасними медичними довідниками та періодичною пресою найближчу до людей ланку медичних закладів. Сьогодні це фельдшерсько-акушерські пункти та районні поліклініки, – висловив свою думку під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі реформ ініціатор проекту, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Віктор Корж. – Крім того, протягом року ми проводитимемо семінари для фельдшерів та сімейних лікарів Черкащини за участі провідних фахівців галузі, навчатимемо працювати із сучасною апаратурою, яка допоможе пришвидшити процес діагностування та надання первинної допомоги на місцях. Розпочнеться реалізація проекту із трьох районів області – Золотоніського, Канівського та Черкаського.
Протягом травня-червня кожен ФАП Черкащини отримає останні видання «Класифікатора лікарських препаратів» та посібника із застосування лікарських засобів «Опіка пацієнта». Також, за сприяння благодійного фонду «Ланцет», Віктор Корж допоможе оформити передплату 12 тисячам українських неврологів та терапевтів, які у наступному році отримають журнали «The Lancet Neurology» та «Therapia. Український медичний вiсник».
За словами начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика, реалізація на Черкащині цього проекту допоможе вирішити ряд проблем регіональної медицини. Завдяки реалізації проекту, отриманій сучасній літературі та семінарам за участі провідних фахівців медицини, на його думку, лікарі Черкащини отримають унікальну можливість дізнаватися про останні новації у галузі медицини, про передовий світовий досвід, досягнення медичної науки.
– Літературу максимально орієнтовано на практичну допомогу лікарям. Ми сподіваємося, що ця література стане надійним порадником у роботі наших лікарів. Інформаційне забезпечення вітчизняних лікарів – це вдалий перший крок на шляху реформування усієї медичної галузі України. Саме тому наша компанія охоче підтримує такі ініціативи, – зазначила фахівець зі зв’язків з громадськістю фармацевтичної компанієї «Nycomed: a Takeda Company» Наталя Облакевич, завдяки підтримці якої відбувається реалізація проекту.
реклама