реклама Делікат

Учора в Черкасах третій день міжнародного фестивалю «Сцени людства» присвятили творчості Антона Чехова. Із трагікомедією «1001 пристрасть, або життєві дрібниці» до Черкас приїхали столичні актори із Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки.

Черкащанам показали п’ять окремих оповідань Чехова – «Дочь Альбиона», «Длинный язык», «Обыватели», «Бумажник» і «Беззаконние». Це своєрідний колаж з міні-спектаклів, кожен з яких триває близько двадцяти хвилин, але за цей час герої встигають виявити ті риси характеру, які намагалися приховувати.


Цікаво, що ці уривки актори готували самостійно, які згодом вирішили об'єднати в одну виставу. Черкащани задумом театралів пройнялися: заповнений вщент зал аплодував стоячи, довго не відпускаючи акторів зі сцени.

За лаштунками «Прочерк» поцікавився враженнями від спектаклю у актора Михайла Аугуста, який вперше грав на черкаській сцені.

– У Черкасах було добре, але замало. Ви нас запрошуйте хоча б на тиждень, – посміхнувся актор. – Черкаська публіка просто чудова. Ми весь час перевіряємо реакцію на певні наші прийоми чи вчинки, і у своєму уривку я відзначив, що реакція черкаського глядача така ж, як і у київського. Отже, Чехов переміг! 


Відзначив Михайло і гарну атмосферу в театрі.

– Усі актори – дуже забобонні. Ми завжди відчуваємо, де намолена сцена, а де – ні. То у черкаському театрі сцена дуже намолена, тут дуже затишно і глядач добрий. А ще – нам дуже сподобалися Черкаси. Гуляючи містом, ми відзначили, що у вас також є свій Хрещатик (вулиця – ред.), – додав театрал.

Директор Черкаського драмтеатру Володимир Осипов хотів бачити у виконанні театру російської драми іншу виставу, але задоволений, що прислухався до порад столичних колег і зупинився саме на «1001-ій пристрасті».

– Я задоволений цьогорічним фестивалем, адже здійснилася моя мрія про нову форму фестивалю. Під час відкриття фестивалю виставою Брестського театру «Мрія про Дон Кіхота» нам все-таки вдалося вийти за рамки приміщення, вийти на площу, хоч як нам не псувала плани погода. Ми повернулися до того, з чого починався театр – із площі. Лише згодом він «зайшов» у приміщення. Черкаський міський голова Сергій Одарич, який також був на відкритті фестивалю, сказав мені потім, що вистави на площі можна проводити не менше, ніж три дні поспіль, – запевнив пан Володимир.

Тепер, за слова директора драмтеатру, залишилися дві загадки фестивалю «Сцени людства»: «Лісова пісня» Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса і «Граємо Чонкіна» Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра.


реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100