У жовтні 2019 року інспектором праці Управління Держпраці у Черкаській області проведено інспекційне відвідування фермерського господарства, під час якого виявлено працю без належного оформлення трудових відносин 106 працівників, з якими укладено цивільно-правові договори на виконання робіт по обриву волоті на гібридній кукурудзі, сортової та видової прополки гібридної кукурудзи.

11_in-300x176 При цьому, цивільно-правові договори мають ознаки договорів трудового характеру. Так, предметом останніх є процес праці, а не її кінцевий результат. Цивільно-правові договори не містять жодних відомостей щодо обсягу виконуваної роботи, що становлять їх предмет, у вигляді конкретних фізичних величин, які підлягають вимірюванню. У договорах відсутні будь-які відомості щодо того, який саме конкретний результат роботи повинні передати виконавці замовникові, не визначено переліку завдань роботи, її видів, кількісних і якісних характеристик. За вказаними договорами фізичні особи повинні були систематично виконувати трудові функції, що співпадали з функціональними обов’язками робітників на низькокфаліфікованих ручних роботах у сільському господарстві.

Статтею 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Так, згідно з абзацом 2 частини 2 статті 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору.

З огляду на виявлені порушення, уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці у Черкаській області прийнято рішення про накладення на суб’єкта господарювання штрафу у розмірі 13 270 140 грн.

Не погодившись із таким рішенням контролюючого органу, суб’єкт господарювання звернувся до суду із адміністративним позовом. Свої вимоги обґрунтовував, зокрема, тим, що відносини, які виникли між ним та працівниками, мають ознаки цивільно-правових.

За результатами розгляду справи Черкаським окружним адміністративним судом ухвалено рішення, яким у задоволенні позову відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що Управлінням Держпраці у Черкаській області належними доказами доведено факт допуску працівників до роботи та факт виконання ними трудових функцій робітників на низькокфаліфікованих ручних роботах у сільському господарстві без укладення трудових договорів. У зв’язку з чим постанову про накладення штрафу визнано правомірною.

З текстом судового рішення можливо ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87471422

Управління Держпраці у Черкаській області

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #1 Adenium 02.03.2020 10:18
У боротьбі з суб’єктом господарювання суд став на бік закону, а не на бік Управління Держпраці.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100