Про це у фейсбук повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
За рахунок окремих періодів продуктивних опадів на фоні з достатньо високими температурами повітря в грудні, на полях з’явилися додаткові сходи, тобто зникла значна зрідженість та плямистість посівів. Різких коливань температури та низьких температур, які представляють небезпеку для всіх зимуючих культур не було. Мінімальна температура повітря нижче 11° морозу не опускалася, а на глибині вузла кущіння нижче 8° морозу.
За такої погоди, перезимівля всіх культур обійшлась цілком задовільно, що і підтвердили результати відрощування озимини та гілок плодових, зразки яких взяті в кінці січня, загиблих не виявлено.
20-22 лютого метеостанції області на тестових полях відмітили відновлення вегетації озимини і така дата є однією з найбільш ранніх. Фазовий розвиток озимини порівняно з осіннім періодом значно покращився.
Однак за такої погоди проблемою є розвиток шкідників та хвороб сільськогосподарських культур, які надзвичайно швидко пристосовуються до таких погодних умов, швидко переміщуються та заселяють дедалі більші території. Тому озимина потребуватиме ретельного догляду весною.
Тож тепла зима може стати навіть запорукою для гарного врожаю, але за умови, що з дощами буде весна. Остаточний стан озимини буде відомий після проведення весняного обстеження посівів, яке планується на початку березня.
реклама