Мікрорайон «Соснівка», де встановлений біокотел, цього опалювального сезону спробують обігріти багаторічною азійською рослиною міскантусом.
Під Черкасами розбиті невеличкі експериментальні плантації цієї рослини. Перший врожай уже зібрано. Його планують перетворити на брикети і відправити до котельні, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.
За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, міскантус подібний до тросика. Він виростає до 3-3,5 метрів. Його теплоємність дорівнює спалюванню дуба. Міскантус планують використати для опалення мікрорайону «Соснівка», де торік за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку встановили біокотел, що працює не на газу, а на відходах деревини.
Ініціатор та ідейний натхненних експериментальних плантацій Валентин Луговський говорить, що міскантус як біопаливо використовують у світі вже давно.
– Спалювання тріски міскантусу в котлах дозволяє економити до 200 кВт електроенергїї на кожній тонні, в порівнянні з виробництвом пелет. Ми провели експеримент. У березні цього року провели спалювання тріски міскантусу в котлі, що опалює 1200м кв. виробничих приміщень. Температура води на подачі виросла на 8 градусів за 15 хвилин і в подальшому коливалась в межах 47 – 50 градусів С. Плануємо виробити близько 2 тонн брикетів та проведемо їх спалювання в котлах, як промислового, так і побутового призначення, – розповів Валентин Луговський.
За його словами, окупність такого проекту – до 5 років, капіталовкладення – в сотні разів нижчі, ніж у вітрову чи сонячну енергетику. Посів міскантусу на площі 1 млн. гектар дозволить отримувати шорічно біопаливо для котлів еквівалентне по теплотворній здатності, як мінімум, 15 млрд. м куб. газу. Щороку в Україні видобувається близько 20 млрд. м куб. блакитного палива.
реклама
Коментарі
Кукурудза також була чужою рослиною в 60-і роки. Через 50 років нам дійшло, що ми помилялись. Щоб отримати біомасу кукурудзи для спалювання, еквівалентну по теплотворній здатності міскантусу, потрібно зібрати її з площі в 10 раз більшої ніж міскантус. Конкретні цифри не на користь кукурудзи.
Валентин Луговський.
Прошу ,, Прочерк''надати можливість розмістити статтю з конкретними викладками.
----------------------------------
Від редакції: Надсилайте статтю і контакти на адресу glavred@procher k.info
Значна площа сільськогоспода рських земель Черкащини використовуєтьс я під висадку кукуруди, стеблами (тирсою) якої і можна опалювати ці котли, без всіляких японців, інновацій та додаткових плош спеціального призначення "під очерет". Хай навіть спалять замість 2-х тон "японця" - 4 тони кукурудзи, Ну і тоді проблема буде тільки в тому, що не потрібно буде виділяти додаткові кошти на оренду площ, приживлення та догляд за "цінними рослинами".
Это просто по нашему.
Чим наш український очерет гірший, можливо в тепловідачі він поступається японському, але той, хто хоч раз тримав його в руках сам пересвідчився, що сировина це по структурі щільна та й росте повсюду? - А от в чому наш беззаперечно гірший - це тим, що коштів на його посадку та догляд непотрібно - бери і коси (вірніше рубай, бо косити його із-за твердості складно)?
Інноваторам, ще потрібно залучити в команду тих, хто робили спроби боротьби з малярійним комарем на Лисянщині та досліджували політ комара над Канівськими краєвидами - неоціненний досвід використання громади у цілях власного збагачення.
Стрічка RSS коментарів цього запису