реклама Делікат

Мікрорайон «Соснівка», де встановлений біокотел, цього опалювального сезону спробують обігріти багаторічною азійською рослиною міскантусом.

 

Під Черкасами розбиті невеличкі експериментальні плантації цієї рослини. Перший врожай уже зібрано. Його планують перетворити на брикети і відправити до котельні, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.

За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, міскантус подібний до тросика. Він виростає до 3-3,5 метрів. Його теплоємність дорівнює спалюванню дуба. Міскантус планують використати для опалення мікрорайону «Соснівка», де торік за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку встановили біокотел, що працює не на газу, а на відходах деревини.

Ініціатор та ідейний натхненних експериментальних плантацій Валентин Луговський говорить, що міскантус як біопаливо використовують у світі вже давно.


– Спалювання тріски міскантусу в котлах дозволяє економити до 200 кВт електроенергїї на кожній тонні, в порівнянні з виробництвом пелет. Ми провели експеримент. У березні цього року провели спалювання тріски міскантусу в котлі, що опалює 1200м кв. виробничих приміщень. Температура води на подачі виросла на 8 градусів за 15 хвилин і в подальшому коливалась в межах 47 – 50 градусів С. Плануємо виробити близько 2 тонн брикетів та проведемо їх спалювання в котлах, як промислового, так і побутового призначення, – розповів Валентин Луговський.

За його словами, окупність такого проекту – до 5 років, капіталовкладення – в сотні разів нижчі, ніж у вітрову чи сонячну енергетику.  Посів міскантусу на площі 1 млн. гектар дозволить отримувати шорічно біопаливо для котлів еквівалентне по теплотворній здатності, як мінімум, 15 млрд. м куб. газу. Щороку в Україні видобувається близько 20 млрд. м куб. блакитного палива.

реклама

Коментарі  

 
+1 #9 ольга 08.04.2016 15:01
Потрібні контакти Валентина Луговського, як вийти з ним на звязок???
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #8 Валентин 25.05.2012 11:12
Цитую Крук:
Нашо ті ділянки та висадки, розмови про окупність.
Значна площа сільськогоспода рських земель Черкащини використовуєтьс я під висадку кукуруди, стеблами (тирсою) якої і можна опалювати ці котли, без всіляких японців, інновацій та додаткових плош спеціального призначення "під очерет". Хай навіть спалять замість 2-х тон "японця" - 4 тони кукурудзи, Ну і тоді проблема буде тільки в тому, що не потрібно буде виділяти додаткові кошти на оренду площ, приживлення та догляд за "цінними рослинами".

Кукурудза також була чужою рослиною в 60-і роки. Через 50 років нам дійшло, що ми помилялись. Щоб отримати біомасу кукурудзи для спалювання, еквівалентну по теплотворній здатності міскантусу, потрібно зібрати її з площі в 10 раз більшої ніж міскантус. Конкретні цифри не на користь кукурудзи.

Валентин Луговський.
Прошу ,, Прочерк''надати можливість розмістити статтю з конкретними викладками.
----------------------------------
Від редакції: Надсилайте статтю і контакти на адресу glavred@procher k.info
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 Крук 23.05.2012 09:07
Нашо ті ділянки та висадки, розмови про окупність.
Значна площа сільськогоспода рських земель Черкащини використовуєтьс я під висадку кукуруди, стеблами (тирсою) якої і можна опалювати ці котли, без всіляких японців, інновацій та додаткових плош спеціального призначення "під очерет". Хай навіть спалять замість 2-х тон "японця" - 4 тони кукурудзи, Ну і тоді проблема буде тільки в тому, що не потрібно буде виділяти додаткові кошти на оренду площ, приживлення та догляд за "цінними рослинами".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #6 СЛАВА ИЗ ЧИГИРИНА 22.05.2012 22:40
Цитую Алена:
Интересно, как это скажется на стоимости отопления и горячего водоснабжения? Ведь тарифы посчитаны с учётом использования газа. Ведь так?

Это просто по нашему.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #5 Оксана Колісник 22.05.2012 18:57
Цитую Крук:
Схвалюючи прагнення використовавати відновлювальні та відносно нешкідливі види пального, хочу поставити питання:
Чим наш український очерет гірший, можливо в тепловідачі він поступається японському, але той, хто хоч раз тримав його в руках сам пересвідчився, що сировина це по структурі щільна та й росте повсюду? - А от в чому наш беззаперечно гірший - це тим, що коштів на його посадку та догляд непотрібно - бери і коси (вірніше рубай, бо косити його із-за твердості складно)?
Ще раз розповім. Поляки використовують на паливо звичайний верболіз. У мене з ознайомлювально ї поїздки ще досі черенки посадочні зберігаються. У нас на Черкащині значна кількість заболочених місць, вологих ділянок в сільській місцевості. Росли на - наша. Невідомо, як поведе себе той "японець" у нашому природному середовищі і який вплив справить на рослинність.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #4 Абрек 22.05.2012 17:37
Всё хорощо, но пока без разбору рубят деревья по городу для отопления котельной
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Крук 22.05.2012 16:16
Схвалюючи прагнення використовавати відновлювальні та відносно нешкідливі види пального, хочу поставити питання:
Чим наш український очерет гірший, можливо в тепловідачі він поступається японському, але той, хто хоч раз тримав його в руках сам пересвідчився, що сировина це по структурі щільна та й росте повсюду? - А от в чому наш беззаперечно гірший - це тим, що коштів на його посадку та догляд непотрібно - бери і коси (вірніше рубай, бо косити його із-за твердості складно)?

Інноваторам, ще потрібно залучити в команду тих, хто робили спроби боротьби з малярійним комарем на Лисянщині та досліджували політ комара над Канівськими краєвидами - неоціненний досвід використання громади у цілях власного збагачення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #2 Алена 22.05.2012 15:54
Интересно, как это скажется на стоимости отопления и горячего водоснабжения? Ведь тарифы посчитаны с учётом использования газа. Ведь так?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 О.ЧУПРИНА 22.05.2012 15:46
Валентин Луговський дуже довго йшов до впровадження своїх ідей.Дуже хочеться,щоб на цей раз його ідеї знайшли реалізацію.Чомусь розумним людям у нас не довіряють,. Чому,це питання. Впевнений,що Валентина та його брата Олександра вже мало хто згадує.Але це є історія Черкащини! Це історія з великої букви!!!