реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026
Цьогоріч ціна на овочі борщової групи була занизька через теплу зиму. Про фактори, які можуть спровокувати здорожчання овочів у наступному сезоні, говорить співзасновник групи підприємств Корпорації «Дніпро» Олексій Душейко у коментарі "Прочерку".

3333

– Капуста, столовий буряк, морква, цибуля, - овочі так званої борщової групи, мали цьогоріч низьку ціну. Особливо морква, буряк, капуста мали вкрай низькі оптові ціни. Зараз овочі зростають в ціні, найбільше зросла цибуля, але з коронавірусом я б це не пов’язував. Бо це зростання має сезонний характер, окрім того, тепла зима дала можливість торгувати всім, навіть фермерам, що не мають теплих капітальних приміщень з системою вентиляції та охолодження для зберігання овочів. Тож торгували всі, і пропозиція перевищувала попит, – пояснив Олексій Душейко. – З іншого боку, тепла зима стала псувати продукцію, тому якісної продукції вже після зими поменшало. Та й сезон впливає, адже навесні товарність завжди зменшується. А кожен день зберігання овочів в камерах призводить до зростання собівартості продукції, бо це ж енергоносії. Щодо цибулі, яка здорожчала найбільше з овочів борщового набору, то вона найбільше експортується зараз, тому на внутрішньому ринку її лишилося найменше.

Це сезонне подорожчання, за словами аграрія, дозволить фермерам, можливо, вийти в нуль, або трохи заробити, бо дешева ціна взимку не давала такої можливості.

– Щодо прогнозів на майбутній сезон, то всі знають, які були посушливі минулорічні сезони – літо, осінь і потім зима. Вологи в ґрунті практично немає. Я за свої 20 років в господарстві такого сухого ґрунту не пригадую. Високу врожайність овочів не прогнозують, а якщо немає зрошення, то отримати врожай взагалі буде нереально. Недобір по овочевих культурах буде. Відповідно буде здорожчання, бо одна справа, коли ти зібрав 60-70 тонн цибулі, а інша справа, коли це буде 20-30 тонн, – каже Олексій Душейко.

Тож овочі будуть не дешевими. Тим більше, що за місяць-півтора овочева продукція старого врожаю закінчиться. А до нового врожаю ще треба почекати.

– Що ж до безпосередньо ситуації з коронавірусом, то для вирощування овочів на полі потрібні працівники, адже це не зернові, де потрібно мало робочих рук, і автобуси не їздять зараз у карантин. Проте якщо говорити про нашу групу підприємств, ми організовуємо доставку власним транспортом працівників і потім розвозимо людей по домівках. Паніки не маємо, всі з засобами захисту. І останнє – проблема з ринком збуту. Базари не працюють. Сподіваюсь, що в сезон їх відкриють, бо якщо карантин затягнеться на місяці, то вийти з економічної кризи країні буде вкрай важко, – каже аграрій.

реклама

Коментарі  

 
+3 #10 СОЛДАТ 16.04.2020 13:15
Цитую бульба:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Гонта:
Мені цікаво, як "влада" може пояснити те, що у окупанта ціна на овочі у два, два з половиною рази нижча ніж у нас, у супер аграрній державі( достовірна інфа від наших в тилу ворога)?

Все дуже просто.Ти ж,мабуть, знаєш що у окупантів ціна на нафту упала більше ніж у два! рази.Якщо не віриш то спитай у "ваших"які знаходяться в тилу іхніх. :P :P :P

Ну ніяк бещ твоїх зазомбованих коментарів не проходить. І зміни нік. Бо солдат то слово горде а ти зазомбований дезиртир.

Іди на....Буде тут всяка наволоч розказувати що мені робити. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #9 бульба 16.04.2020 12:03
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Гонта:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #8 Гонта 16.04.2020 10:56
Цитую Вважай, повірив:
Цитую Гонта:
Мені цікаво, як "влада" може пояснити те, що у окупанта ціна на овочі у два, два з половиною рази нижча ніж у нас, у супер аграрній державі( достовірна інфа від наших в тилу ворога)?

Ага, особливо у безводному окупованому Криму, де скоро й колючки перестануть рости. :lol:
Кому ти "впарюєш фуфло", ватанчик? Хтось не бачив величезні черги людей з окупованого Донбасу, які пруть з вільної України здоровенні клумаки з продуктами, скупленими у наших магазинах саме тому, що в них все утричі дорожче? Те саме - голодні з Криму, які пруть на Херсонщину. А в самій росії - скандали із "підсанкційним" сиром, втіхаря закупленим у нашій Золотоноші, щоб утридорога продать на Кубані і в Москві.
Так що не грузи, лошок.

З нас двох лошара якраз ти, продовжуй хавати лайно із зомбоящика
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #7 Solid 16.04.2020 01:13
Цитую Гонта:
Мені цікаво, як "влада" може пояснити те, що у окупанта ціна на овочі у два, два з половиною рази нижча ніж у нас, у супер аграрній державі( достовірна інфа від наших в тилу ворога)?

Легко пояснюється брехнею соєвої тітушні.
роБота роБотою. Срібники капають та все ж поцікавсь цінами в Криму.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #6 Вважай, повірив 15.04.2020 22:21
Цитую Гонта:
Так що не грузи, лошок.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #5 СОЛДАТ 15.04.2020 21:31
Цитую Гонта:
Мені цікаво, як "влада" може пояснити те, що у окупанта ціна на овочі у два, два з половиною рази нижча ніж у нас, у супер аграрній державі( достовірна інфа від наших в тилу ворога)?

Все дуже просто.Ти ж,мабуть, знаєш що у окупантів ціна на нафту упала більше ніж у два! рази.Якщо не віриш то спитай у "ваших"які знаходяться в тилу іхніх. :P :P :P
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Гонта 15.04.2020 20:44
Мені цікаво, як "влада" може пояснити те, що у окупанта ціна на овочі у два, два з половиною рази нижча ніж у нас, у супер аграрній державі( достовірна інфа від наших в тилу ворога)?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 СОЛДАТ 15.04.2020 20:39
Цитую Борщова група по новому:
Соки буряка, картоплі, капусти, моркви, цибулі доводите почергово, строго у вказаному порядку до кипіння в каструлі (соки паприки та коріння селери за бажанням). Доливаєте киплячою водою до бажаного об'єму. Прокип'ячуєте ще 2'. Зазубковуєте соком часнику потовченим з соком старого сала й даєте настоятись пару годин. Подаючи до столу приправляєте ложкою соку сметани. Смачного!

Схоже на рецепт ліків від ЗЕленоі лихоманки ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Шеф 15.04.2020 20:00
Цитую Борщова група по новому:
Соки цибулі доводите почергово, строго у вказаному порядку до кипіння в каструлі

Ти переплутав - це так "руццкіє щі" готуються :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #1 Борщова група по новому 15.04.2020 18:49
Соки буряка, картоплі, капусти, моркви, цибулі доводите почергово, строго у вказаному порядку до кипіння в каструлі (соки паприки та коріння селери за бажанням). Доливаєте киплячою водою до бажаного об'єму. Прокип'ячуєте ще 2'. Зазубковуєте соком часнику потовченим з соком старого сала й даєте настоятись пару годин. Подаючи до столу приправляєте ложкою соку сметани. Смачного!