Напередодні великодніх свят до Тального повернулася перша група рятувальників, які брали участь у приборканні пожежі в Чорнобильській зоні.
Про це пишуть «Черкаські вісті».
З екранів телевізорів та Інтернету, певно, кожен з нас знає, що Чорнобильська зона відчуження потерпає від масштабної пожежі. Вогнеборці з усієї України спільними зусиллями протистоять вогняним стовпам, які знищують рослинність, спалюючи усе на своєму шляху. Неабияк сприяють розповсюдженню вогню на великі території вітри.
До Тальнівського районного сектору У ДСНС України в Черкаській області теж надійшла рознарядка. Олег Слизький, начальник пожежно-рятувальної частини, зібрав офіцерський склад та склад бійців.
– Нам Олег Іванович повідомив, що є рознарядка, що ситуація погіршується, треба люди. Щоб було справедливо, вирішили тягнути жереб: окремо офіцери та бійці. Нас попередили, що це може бути не одна рознарядка, не одна ротація. І якщо обстановка погіршуватиметься, то будемо їхати не один раз, – розповідає телефоном 26-річний начальник караулу, офіцер Костянтин Сокирко. Йому та його колезі по службі, командиру відділення В’ячеславу Мартинюку, який родом з Веселого Кута, випало їхати до Чорнобиля першими. 17-го квітня вони повернулися додому.
Тягнули жереб по обіді 14 квітня. На збори часу було небагато. За дві години пожежники мали прибути в частину і виїжджати на Черкаси. Дружина Костянтина була на роботі, і коли чоловік зателефонував і сказав, що їхатиме в Чорнобиль, кинула все.
– Людей направляли з різних підрозділів, – продовжує розповідати Костянтин. – Маньківка везла своїх людей, заодно підібрали нас і завезли в Черкаси, звідти – в Чорнобиль. Приїхали на місце десь о 5-й ранку наступного дня (15 квітня), з годину сиділи в автобусі. Йшов дощ, ми чекали. Потім нам роздали прибори для вимірювання рівня радіації, кожному особисто. До 9-ої ранку ми чекали у пожежній частині м. Чорнобиль (11-та ДПРЧ), потім автобусом поїхали до пункту Чорнобильська пуща, що знаходився у лісі. Там приймали техніку, оснащення, міняли людей, які працювали до нас. Через півтори години нам сказали: «Всі по машинах!». І ми поїхали. А куди, ніхто не знав. Ротація проходила в Чорнобилі, тому що вогонь підбирався до саркофага. Їхали в одному напрямку кілька годин. Через пів години після зупинки до нас приїхали лісники, вони зробили розвідку. І виявилося, що на тому осередку пожежі, куди ми їхали, після дощу попритухало. Тому ми повернулися назад у частину. Поставили техніку, заправили.
Гасити пожежу тальнівським рятувальникам таки довелося, хоч і незначну. Та спершу потрібно було дістатися до місця займання. Ось що побачив Костянтин Сокирко дорогою: «Коли проїжджали селами, було трохи моторошно. Сіл, що повигорали, ми не бачили. Лише територію, що вигоріла. Скільки їхали, з половина побаченого – все чорне, сосни до половини у кіптяві. Коли їхали спустошеними селами, було не по собі. Розумієш, що колись тут жили люди. Там великі села, кілометрів 3-4 тягнеться центральна вулиця одного з них. На місці будинків ростуть чагарники, все зруйноване. Стоять ліжка металеві, плита, а стін немає. Розумієш, що то була спальня, кухонька. Уявляєш цю хатку, а її насправді немає».
Коли дісталися до пункту призначення, до рятувальників приєдналася колона 131-х ЗІЛів (так вони самі називають ці машини) з Кіровоградського гарнізону. І вже разом вони поїхали гасити пожежу за 5 км від кордону з Білоруссю: «Побачили сильне задимлення, – каже Костянтин. – Старший групи направив людей, щоб зробили розвідку. Це був невеликий осередок займання, але по площі він розтягнувся широко. Горіла підстилка, мох. Частина людей залишилася біля машин, інша частина з лопатами рушила гасити пожежу. І лопатами, і затоптували, і руками забивали полум’я – загасили».
Відрядження вогнеборців з Тального мало б тривати лише 2 дні, але мусили затриматися, оскільки група, яка прибула їм на зміну 16-го квітня, у зв’язку з ускладненням обстановки (після дощу все встигло підсохнути і вогонь знову взявся розгулювати лісами), отримала завдання гасити пожежу за 20-25 км від місця розташування наших земляків. Згідно графіка та жеребкування до зони відчуження з Тального, що на Черкащині, вже виїхала друга група рятувальників.
Ольга Осіяненко
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису