Третій мистецький фестиваль народних ремесел та забав.

Засновник та організатор фестивалю - ГО «Холодний Яр - Україна».

Юрій Михайлович Романча - ідейний натхненник проекту, засновник ГО «Холодний Яр-  Україна», народився в с.Мельники.


113964778_116329066834002_298771344128819780_o

Юрій Романча про ідею створення фестивалю: «Я сам народився у селі,  і мені боляче бачити, як занепадають українські села. Я думав: що я особисто можу зробити? Як допомогти селам зберегти інвестиційну та туристичну привабливість? Вирішив починати зі своєї малої батьківщини. І в мене виникла ідея популяризації народних ремесел. Для цього не треба винаходити щось нове, просто потрібно показати Україні і світові душу Холодного Яру. Так з родиною заснували Школу гончарства та почали будувати Музей ремесел Холодного Яру. Після того, як у 2018 році провели перший фестиваль «Крутий заміс», отримали безліч схвальних відгуків та почали отримувати заявки від майстрів – умільців та народних колективів для участі в наступному фестивалі. Нас вразила така залученість людей, як гостей, так і учасників. І вже через  рік  наш літній фестиваль масштабувався до рівня всеукраїнського. Так, українцям відгукується українське».

Відмінність фестивалю «Крутий заміс» від інших фестивалів, що проходять на Чигиринщині. Це не просто «тусовка». Це вже цілий проект, що має філософію та  цикл заходів (сезонні фестивалі, ярмарки майстрів, Школа гончарства та Музей ремесел Холодного Яру в Мельниках, етно-арткафе «Крутий Заміс» у Черкасах), спрямованих на відродження туристичної привабливості Чигиринщини, відновлення старовинних ремесел, адаптацію їх до сучасності.

Партнери фестивалю: ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХ, БО «БФ « МХП – Громаді»

Олександр Анатолійович Воскобойнік, директор ТОВ «НВФ «Урожай» ПрАТ «МХП»: Партнерами фестивалю виступаємо втретє. Ми  робимо це не для піару і не для вигоди - ТОВ «НВФ «Урожай» не веде свою діяльність на Чигиринщині. Ми робимо це для відродження Чигиринщини, бо це серце і душа України. Дуб Максима Залізняка, Гайдамацький ставок, Іллінська церква, Три криниці, Мотронинський монастир, Замкова гора, Резиденція Богдана Хмельницького, Замчище Богдана Хмельницького, скіфські городища, вали, печери та джерела – про них має знати вся Україна. А громади чигиринських сіл повинні не виживати, а розквітати завдяки розвитку туризму.

Дуже добре, що є такі небайдужі громадські діячі, як Юрій Романча, котрі готові  вкладати власний час і сили та залучати бізнес для популяризації рідного краю.

Тетяна Валентинівна Волочай, директорка БО «БФ «МХП – Громаді»: Я входжу до складу робочої групи з брендингу Черкаської області. Напередодні якраз відбулася презентація бренду Черкащини, що прикметно теж у Холодному Яру. Нарешті Черкаська область має свій логотип та слоган. Це потужні інструменти для ідентифікації та розпізнавання суті регіону. Процес брендингу був довготривалим, із залученням громадськості. За слоган голосували жителі області,  з трьох запропонованих варіантів обрали «Черкащина – місце сили». Холодний Яр беззаперечно є одним із таких місць.

«Крутий заміс» круто підкреслює силу  Чигиринщини, залучає інвестиції, туристів і таланти. Виступати партнером такого фестивалю дуже важливо для нас, адже він надихає на нові ідеї і проекти багатьох людей. А це шлях до розвитку громад. Знаю це напевно, адже працюю у Благодійному фонді  «МХП – Громаді», який щоденно допомагає громадам втілювати їдеї в життя,   співфінансуючи проекти.

ВАЖЛИВО! Захід відбувається з дотриманням усіх карантинних вимог. На території розміщені санітайзери, слідкують за дотриманням дистанції та використанням засобів індивідуального захисту.

реклама

Коментарі  

 
-17 #3 ЗЮ 01.08.2020 18:26
Коли собакі нема чого робить то вона лиже......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-11 #2 Почётный гость замісу 01.08.2020 15:43
Чукотский скульптор с мастер-классом.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 Vivat 01.08.2020 11:31
Прекрасний пізнавально-виховний захід - результат вільної і розкутої ініціативи патріотів і цінителів історії та культури Черкащини. Головне, що фестиваль - щирий і відкритий, без модерного словоблуддя деяких новоявлених місцевих діячів культури. Віват, "Крутий замісе"!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100