У поліції підтверджують факт, адже їх викликали на місце, проте це питання, схоже, стосуватиметься історії і археології.
Водночас археологи, що викликалися, повідомили «Прочерку», що «це не кримінал, не археологія, бо кісткам може всього 100-200 років».
Археологи переадресували журналістів до чиновника облдержадміністрації Миколи Сухового, який займається питаннями культурної спадщини.
«На території Черкас є домашні кладовища, ця традиція діяла до початку 20 століття. Кожен у своєму садочку ховав свою рідню, і потім там утворювалися поховання домовласників, що розміщувалися на територіях. І зараз по території міста знаходять де три, де п’ять, де більше поховань. Приклади були по вулиці Кавказькій, по Гоголя, по бульв Шевченка. Аналогічна і тут ситуація біля театру. На глибині 40 сантиметрів при облаштуванні тротуарної плитки виявили три поховання. Коли почали розбиратися, виявили там жіноче і дитяче поховання і в такому віці, що ще збереглися молочні зуби. Фахівці вибрали це поховання і дозволили продовжити роботи, а залишки будуть поховані за християнським звичаєм. З’ясувати хто це неможливо. І це поховання не в рамках кладовища, а як побутове. Площу більше детально не досліджуватимуть, бо це вже робили. Територію обстежували, але знайшли лише це місце з похованням», – зазначив у коментарі «Прочерку» провідний консультант відділу охорони та культурної спадщини департаменту культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Микола Суховий.
Коментарі
Таковы патрийные традиции тех штормовых лет.
Стрічка RSS коментарів цього запису