«Не треба фінансувати стіни, вони не лікують», - говорили у МОЗ під час запуску другого етапу медреформи. Згоден, не лікують, проте пацієнтові значно безпечніше перебувати в лікарні із новим ремонтом і якщо його лікуватимуть за допомогою сучасного обладнання.
Учора поспілкувався з лікарями Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги та Канівської ЦРЛ.
Обидві будівлі розташовані буквально через дорогу, проте "первинка" - сучасний центр з новим ремонтом та якісним обладнанням, а "вторинка" - лікарня із застарілим приладдям, “стіни” якої потребують ремонту.
Чому така різниця? Реформа первинної ланки завершена, хоч і є деякі недопрацювання, проте лікарі мають достойну заробітну плату, беруть участь у грантових проєктах, співпрацюють із меценатами та розвивають свої заклади.
Реформа ж вторинної ланки зараз у "підвішеному" стані, до нового року у МОЗ розробляють нову тарифну сітку, але поки що вузькопрофільні спеціалісти працюють за мізерну зарплату. Окрім цього, приміщення залишаються без капітальних ремонтів. Грошей у місцевих бюджетах не вистачає, пандемія "повимивала" значну кількість коштів, які пішли на закупку апаратів ШВЛ, додаткові засоби захисту тощо. Як і децентралізація, запуск реформи вторинної ланки має відбутися чим скоріше.
Окремо хочу відзначити професійність та невтомне бажання працювати лікарів, із якими спілкувався. Бачу, що ви горите своєю справою і, попри всі труднощі, намагаєтеся покращити сервіс для пацієнтів.
Обласна влада не залишається осторонь проблем недофінансування закладів охорони здоров’я. Цьогоріч додатково на капітальні видатки цієї сфери виділили 44 млн грн, загалом на поточні - 559 млн грн. Також на останній "бюджетній" комісії депутати погодили розподіл коштів із держбюджету на ремонт приймальних відділень опорних лікарень. Для Канівської ЦРЛ - майже 7 млн грн. Очевидно, що цього недостатньо, працюємо далі», – зазначає Анатолій Підгорний.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису