Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів». Фото Максима Присяжнюка
Про це Олександр Васильович написав у листі «Прочерку», реагуючи на опубліковане нещодавно інтерв’ю директора ДІКЗ «Трахтемирів» Тараса Теліженка.
Як наголошує Олександр Сіренко, регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів» має статус природно-заповідного фонду місцевого значення, на нього покладено обов’язок збереження природних комплексів. За позовами ландшафтного парку на території Трахтемирівського півострова державі було повернуто з приватної власності 10 земельних земельних ділянок, на 20 приватних ділянок скасовано правовстановлюючі документи. Верховний суд підтвердив повноваження спеціальної адміністрації РЛП «Трахтемирів» захищати довкілля.
Натомість, як зазначає Олександр Сіренко, ДІКЗ «Трахтемирів», який очолює Тарас Теліженко, ставить ці повноваження під сумнів і реалізовує проєкти, які їм суперечать. Серед неправомірних проєктів ДІКЗ, на думку пана Сіренка, – «Трахтемирів-Digital», котрий фінансується за рахунок коштів гранту Українського культурного фонду. Олександр Сіренко наполягає, що ДІКЗ повідомив фонду, ніби має земельні ділянки на території Бобрицької сільської ради Канівського району, а насправді їх не має. Виконання проєкту «Трахтемирів-Digital», за інформацією директора РЛП, відбувається без згоди власників та користувачів земельних ділянок, органів місцевого самоврядування, адміністрації РЛП «Трахтемирів». У РЛП підозрюють, що проєктспрямований на зміну цільового призначення земельних ділянок на території РЛП «Трахтемирів».
Пан Сіренко твердить, що з 25 липня на території РЛП група осіб з використанням невідомого обладнання проводить роботи щодо внесення до відповідних реєстрів нових пам’яток археології, історії та навіть природи (на що ДІКЗ не має права) з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок та отримання документів на право власності за ДІКЗ «Трахтемирів» з метою отримання дозвільних документів на будівництво готелів та туристичної інфраструктури. Таким чином, за його словами, «власники земельних паїв Григорівського старостинського округу №5 Бобрицької сільської ради втратять право власності на свої земельні ділянки на користь комунального підприємства ДІКЗ "Трахтемирів"». На 12 вересня в Григорівці відбудеться віче, на якому планується обговорити це питання.
Директор РЛП також твердить, що при встановленні (без згоди власника ділянки – РЛП) монументального витвору «Знак Петру Сагайдачному та його козакам» було завдано збитків дикій природі шляхом знищення рослинного покриву, за наслідком чого розпочато кримінальне провадження. Станом на зараз дикий ландшафт на вищезазначеній земельній ділянці знищено назавжди. До речі, фотографія цього ландшафту, виконана Максимом Присяжнюком, стала найкращим фото конкурсу «Вікі любить землю 2014» (щодо об'єктів ПЗФ Київської області).
реклама
Коментарі
ДІКЗ "Трахтемирів" на кошти приватних осіб проводять відвідування наукової зони РЛП "Трахтемирів" (наукові дослідження на ділянках відновлення степу проходять на протязі 20 років, пвд керівництвом д.б.н. В. Гелюти).
З, повагою директор РЛП "Трахтемирів" Олександр Сіренко
З, повагою директор РЛП "Трахтемирів" Олександр Сіренко
З, повагою директор РЛП "Трахтемирів" Олександр Сіренко
Землі, на яких розташовані пам'ятки, історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, належать до земель історико-культурного призначення, включаються до державних земельних кадастрів, планів землекористуван ня, проектів землеустрою, іншої проектно-планувальної та містобудівної документації.
Встановлення зон охорони пам'яток та затвердження меж історичних ареалів населених місць не може бути підставою для примусового вилучення з володіння (користування) земельних ділянок у юридичних та фізичних осіб за умов дотримання землевласниками та землекористувач ами правил використання земель історико-культурного призначення.
Це все класика жанру. І не тільки ж Черкащина страждає - наприклад, у нас в Одещині ситуація з національними природними парками не краще, а може, ще й скрутніше.
Сумно все це. Велика проблема, яка потребує комплексного рішення на всіх рівнях, від рядової людини до влади.
Чудово, що є такі ідейні люди, які готові та спроможні боротися за збереження унікальних природних комплексів рідного краю.
Олександру Сіренку ще діяти, боротися, протистояти. Можна тільки побажати йому сил, терпіння та гідних справжніх соратників. І успіхів у цьому нелегкому починанні.
P.S. Може, є сенс ще додатково поширити інформацію через Фейсбук, зокрема на сторінці нового Міністерства?
Тримаємо кулаки. Сподіваємося, переможемо.
Вічна наша корупція та ненажерство. Земельні махінації . "Рука руку миє". Як у Булгакова: "Квартирный вопрос только испортил их".
Та і людський улюблений принцип "Після мене - та нехай хоч потоп!".
Відсутність розуміння і мінімальних зачатків екологічної свідомості у простих мешканців, які ще і, як правило, вороже ставляться до створення біля них об'єктів та територій ПЗФ.
Дуже погано реалізована державна політика у сфері охорони довкілля та лазівки у законодавстві.
І ще маса факторів...
І ось як наслідок - "група осіб" з начебто дозвільним папірцем вже щось там собі створює посеред охороняємих урочищ або над заповідними берегами, забудовуючи типа вже "свою" земельну ділянку, при цьому руйнуючи пам'ятки природи та знищуючи дикі ландшафти...
Вічна наша корупція та ненажерство. Земельні махінації . "Рука руку миє". Як у Булгакова: "Квартирный вопрос только испортил их".
Та і людський улюблений принцип "Після мене - та нехай хоч потоп!". Відсутність розуміння і мінімальних зачатків екологічної свідомості у простих мешканців, які ще і, як правило, вороже ставляться до створення біля них об'єктів та територій ПЗФ.
Дуже погано реалізована державна політика у сфері охорони довкілля та лазівки у законодавстві.
І ще маса факторів...
І ось як наслідок - "група осіб" з начебто дозвільним папірцем вже щось там собі створює посеред охороняємих урочищ або над заповідними берегами, забудовуючи типа вже "свою" земельну ділянку, при цьому руйнуючи пам'ятки природи та знищуючи дикі ландшафти...
Як на мене - позиція ДІКЗ "трішки" дивна. Називатися заповідником і планувати створення інраструктури, проведення розкопок та встановлювати пам'ятники на терирорії природо-заповідного фонду України, прикриваючись підтримкою різноманітних адміністративни х функціонерів - мені це нагадує процеси віджимання землі за часів Кучми і Яника.
У нас, останнім часом, як переважно відбувається: якщо на когось сильно гонять через ЗМІ та різні політики-бюрократи - то на його боці правда.
Думаю РЛП значить гарну справу робить, а комусь це не до вподоби.
Стрічка RSS коментарів цього запису