На переконання директора регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» Олександра Сіренка, державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів» поводиться некоректно щодо ландшафтного парку і місцевої громади.

800px-Золота_осінь_на_Дніпрі

Регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів». Фото Максима Присяжнюка

Про це Олександр Васильович написав у листі «Прочерку», реагуючи на опубліковане нещодавно інтерв’ю директора ДІКЗ «Трахтемирів» Тараса Теліженка.

Як наголошує Олександр Сіренко, регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів» має статус природно-заповідного фонду місцевого значення, на нього покладено обов’язок збереження природних комплексів. За позовами ландшафтного парку на території Трахтемирівського півострова державі було повернуто з приватної власності 10 земельних земельних ділянок, на 20 приватних ділянок скасовано правовстановлюючі документи. Верховний суд підтвердив повноваження спеціальної адміністрації РЛП «Трахтемирів» захищати довкілля.

Натомість, як зазначає Олександр Сіренко, ДІКЗ «Трахтемирів», який очолює Тарас Теліженко, ставить ці повноваження під сумнів і реалізовує проєкти, які їм суперечать. Серед неправомірних проєктів ДІКЗ, на думку пана Сіренка, – «Трахтемирів-Digital», котрий фінансується за рахунок коштів гранту Українського культурного фонду. Олександр Сіренко наполягає, що ДІКЗ повідомив фонду, ніби має земельні ділянки на території Бобрицької сільської ради Канівського району, а насправді їх не має. Виконання проєкту «Трахтемирів-Digital», за інформацією директора РЛП, відбувається без згоди власників та користувачів земельних ділянок, органів місцевого самоврядування, адміністрації РЛП «Трахтемирів». У РЛП підозрюють, що проєктспрямований на зміну цільового призначення земельних ділянок на території РЛП «Трахтемирів».

Пан Сіренко твердить, що з 25 липня на території РЛП група осіб з використанням невідомого обладнання проводить роботи щодо внесення до відповідних реєстрів нових пам’яток археології, історії та навіть природи (на що ДІКЗ не має права) з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок та отримання документів на право власності за ДІКЗ «Трахтемирів» з метою отримання дозвільних документів на будівництво готелів та туристичної інфраструктури. Таким чином, за його словами, «власники земельних паїв Григорівського старостинського округу №5 Бобрицької сільської ради втратять право власності на свої земельні ділянки на користь комунального підприємства ДІКЗ "Трахтемирів"». На 12 вересня в Григорівці відбудеться віче, на якому планується обговорити це питання.

Директор РЛП також твердить, що при встановленні (без згоди власника ділянки – РЛП) монументального витвору «Знак Петру Сагайдачному та його козакам» було завдано збитків дикій природі шляхом знищення рослинного покриву, за наслідком чого розпочато кримінальне провадження. Станом на зараз дикий ландшафт на вищезазначеній земельній ділянці знищено назавжди. До речі, фотографія цього ландшафту, виконана Максимом Присяжнюком, стала найкращим фото конкурсу «Вікі любить землю 2014» (щодо об'єктів ПЗФ Київської області).

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-9 #13 Олександр 22.09.2020 17:29
19.09.2020р. співробітниками РЛП "Трахтемирів" та Канівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області задукоментовано отримання неправомірної вигоди службовою особою ДІКЗ "Трахтемирів" за проведення екскурсій (без сплати податків до Бобрицької ОТГ) без дозволу РЛП "Трахтемирів", власників земельних ділянок та вторгнення до приватного домоволодіння (вул.Берегова 37 с.Трахтемирів).
ДІКЗ "Трахтемирів" на кошти приватних осіб проводять відвідування наукової зони РЛП "Трахтемирів" (наукові дослідження на ділянках відновлення степу проходять на протязі 20 років, пвд керівництвом д.б.н. В. Гелюти).

З, повагою директор РЛП "Трахтемирів" Олександр Сіренко
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #12 Олександр 18.09.2020 06:39
Службові особи Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» внесли до документів, які відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості, а саме про місце фактичної адреси ДІКЗ «Трахтемирів» (вул. Центральна 39, с. Григорівка, Григорівський старостинський округ №5, Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області) замість (фактичного) (відповідно до документів станом на 2019р.) 19000, вул. Героїв Небесної Сотні, 66, м. Канів, Черкаська область.
З, повагою директор РЛП "Трахтемирів" Олександр Сіренко
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-16 #11 Олександр 14.09.2020 19:48
ДІКЗ "Трахтемирів" ігнорує не тільки природоохоронне законодавство, а вже органи місцевого самоврядування. 12.09.2020р. представники комунального підприємтсва Черкаської обласної ради не прийняли участь у віче громади села Григорівка. Розпочата процедура вигнання ДІКЗ "Трахтемирів" з території старостинського Григорівського округу №5.
З, повагою директор РЛП "Трахтемирів" Олександр Сіренко
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #10 Борис 10.09.2020 20:01
РЛП "Трахтемирів" є приватною установою з кінцевим бенефіціаром олігархом Новінським.Він страшно переймається долею чиїхось городів і української природи.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+21 #9 Дмитро Іванов 10.09.2020 13:36
А також: Ст 34 закону «Про охорону культурної спадщини»: Статус територій, пов'язаних з охороною культурної спадщини.
Землі, на яких розташовані пам'ятки, історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, належать до земель історико-культурного призначення, включаються до державних земельних кадастрів, планів землекористуван ня, проектів землеустрою, іншої проектно-планувальної та містобудівної документації.
Встановлення зон охорони пам'яток та затвердження меж історичних ареалів населених місць не може бути підставою для примусового вилучення з володіння (користування) земельних ділянок у юридичних та фізичних осіб за умов дотримання землевласниками та землекористувач ами правил використання земель історико-культурного призначення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #8 Дмитро Іванов 10.09.2020 13:35
Як науковий співробітник ДІКЗ "Трахтемирів" можу запевнити, що жоден незаангажований юрист не знайде в діях заповідника нічого незаконного - ми керуємося виключно Положенням про заповідник, затвердженим облрадою, контроль за нашою діяльністю здійснює Управляння культури та охорони культурної спадщини ОДА. Будь-які звинувачення типу "власники земельних паїв Бобрицької сільської ради втратять право власності на свої земельні ділянки" є маячнею. Для підтвердження достатньо читати закони. Зокрема, ст 8 Закону «Про охорону археологічної спадщини» визначає: «Археологічні пам’ятки і предмети підлягають державному обліку незалежно від підпорядкування і форми власності. Державний облік археологічної спадщини включає її виявлення, фіксацію, визначення наукової та культурної цінності, картографування і паспортизацію, складання списку і зводу археологічних пам’яток, облік та інвентаризацію археологічних колекцій незалежно від відомчої належності і форми власності».
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-20 #7 Ми також з ПЗФ! 10.09.2020 13:15
*продовження:

Це все класика жанру. І не тільки ж Черкащина страждає - наприклад, у нас в Одещині ситуація з національними природними парками не краще, а може, ще й скрутніше.

Сумно все це. Велика проблема, яка потребує комплексного рішення на всіх рівнях, від рядової людини до влади.

Чудово, що є такі ідейні люди, які готові та спроможні боротися за збереження унікальних природних комплексів рідного краю.
Олександру Сіренку ще діяти, боротися, протистояти. Можна тільки побажати йому сил, терпіння та гідних справжніх соратників. І успіхів у цьому нелегкому починанні.

P.S. Може, є сенс ще додатково поширити інформацію через Фейсбук, зокрема на сторінці нового Міністерства?

Тримаємо кулаки. Сподіваємося, переможемо.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-18 #6 Ми також з ПЗФ! 10.09.2020 13:12
На жаль, мальовничі території природно-заповідного фонду України - це завжди ласий [не]доступний земельний шматочок для тих, "хто хоче і може", і кому при цьому байдуже на навколишнє середовище...

Вічна наша корупція та ненажерство. Земельні махінації . "Рука руку миє". Як у Булгакова: "Квартирный вопрос только испортил их".
Та і людський улюблений принцип "Після мене - та нехай хоч потоп!".
Відсутність розуміння і мінімальних зачатків екологічної свідомості у простих мешканців, які ще і, як правило, вороже ставляться до створення біля них об'єктів та територій ПЗФ.
Дуже погано реалізована державна політика у сфері охорони довкілля та лазівки у законодавстві.
І ще маса факторів...

І ось як наслідок - "група осіб" з начебто дозвільним папірцем вже щось там собі створює посеред охороняємих урочищ або над заповідними берегами, забудовуючи типа вже "свою" земельну ділянку, при цьому руйнуючи пам'ятки природи та знищуючи дикі ландшафти...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-19 #5 Ми також з ПЗФ! 10.09.2020 13:07
На жаль, мальовничі території природно-заповідного фонду України - це завжди ласий [не]доступний земельний шматочок для тих, "хто хоче і може", і кому при цьому байдуже на навколишнє середовище...

Вічна наша корупція та ненажерство. Земельні махінації . "Рука руку миє". Як у Булгакова: "Квартирный вопрос только испортил их".
Та і людський улюблений принцип "Після мене - та нехай хоч потоп!". Відсутність розуміння і мінімальних зачатків екологічної свідомості у простих мешканців, які ще і, як правило, вороже ставляться до створення біля них об'єктів та територій ПЗФ.
Дуже погано реалізована державна політика у сфері охорони довкілля та лазівки у законодавстві.
І ще маса факторів...

І ось як наслідок - "група осіб" з начебто дозвільним папірцем вже щось там собі створює посеред охороняємих урочищ або над заповідними берегами, забудовуючи типа вже "свою" земельну ділянку, при цьому руйнуючи пам'ятки природи та знищуючи дикі ландшафти...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-21 #4 Антон 10.09.2020 11:29
Почитав інтерв'ю Т.Теліженка на котре тут є посилання.
Як на мене - позиція ДІКЗ "трішки" дивна. Називатися заповідником і планувати створення інраструктури, проведення розкопок та встановлювати пам'ятники на терирорії природо-заповідного фонду України, прикриваючись підтримкою різноманітних адміністративни х функціонерів - мені це нагадує процеси віджимання землі за часів Кучми і Яника.
У нас, останнім часом, як переважно відбувається: якщо на когось сильно гонять через ЗМІ та різні політики-бюрократи - то на його боці правда.
Думаю РЛП значить гарну справу робить, а комусь це не до вподоби.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100