Як наголосили учасники заходу, сьогодні про те, якими були Черкаси в добу середньовіччя і раннього нового часу відомо надзвичайно мало. Із доповіді археолога Дмитра Куштана випливає, що навіть офіційна дата заснування Черкас 734 роки тому є дуже сумнівною. Наявний археологічний матеріал, є історичні дані, які свідчать, що Черкасам на 80-100 років менше.
Як наголосив археолог та краєзнавець Михайло Сиволап, про те якими були Черкаси до кінця 18 століття фактично нічого не відомо. Тоді як приміром в луцьку створена карта ще давноруського міста. Натомість в Черкасах археологічні дослідження не фінансуються та у них ніхто не зацікавлений. Неувага до минувшини Черкас спричиняє і недбале ставлення до історичних пам’яток, зокрема, старовинних будинків.
– Щороку ми втрачаємо по 2 історичні будинки, яких і так небагато, – зазначив Михайло Сиволап.
Учасники круглого столу наголосили на необхідності створення при міській раді комісії зі збереження памяток архітектури і археології (аналогічної топонімічній комісії), запровадження систематичної роботи з популяризації історії Черкас.
Також висловлювалися пропозиції виділяти дотації мешканцям старовинних будинків для збереження їх фасадів. Також було висловлено пропозицію кандидатам у міські голови підписати меморандум про збереження культурної спадщини.
Інфографіка черкаського архітектора Федора Гонци
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису