Черкаська ТЕЦ завищує тарифи – про це заявив на обласній колегії голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.
Керівник області каже, що проаналізувавши, з’ясував, тарифи в Черкасах завищені. Такий стан речей не влаштовує ні Сергійчука, ні керівництво держави.
– Фактично кожна черкаська родина щороку переплачує за тепло і гарячу воду по 4 тисячі гривень. Переконаний, що черкасців це не повинно влаштовувати. Наявні тарифи можна знизити на 20-25 відсотків. На це звернув увагу і антимонопольний комітет на своїх засіданнях в кінці вересня. Зокрема і мер Києва звернув увагу, що Дарницька ТЕЦ завищує тарифи на 30%. А теплопостачальники схильні говорити про підняття цін на послуги без відповідних експертиз. Тому риторику, що все погано і змінити не можна, вважаю неконструктивною. Ми будемо ініціювати комплексний аудит всіх теплопостачальних підприємств області. Не можна так, щоб люди сплачували останні кошти за тепло, а власники теплопостачальних підприємств жили в розкоші. Мова про черкаську ТЕЦ. Її орендарі досить багаті люди. Її статки обраховуються мільярдами. Але за весь час не було жодної модернізації підприємства. ТЕЦ продовжує працювати на старому обладнанні, підприємство виснажують і добивають. Постає питання про ремонтні роботи на підприємстві? Чи не мало місце завищення цін при ремонті? Із ЗМІ відомо, що орендарі черкаської ТЕЦ для власного збагачення використовують хитру схему: вони через низку іноземних фірм-посередників закуповують вугілля в ОРДЛО і в Російській Федерації, продаючи його майже втричі дорожче. Нещодавно ми надіслали запит на підприємство, де навели аргументи щодо зменшення тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Або власники ТЕЦ змінюють політику господарювання. Або поставити питання, щоб територіальна громада Черкас отримала назад ТЕЦ у власність, – заявив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.
– Ми підтримуємо! – заявив одразу міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
Голова Ода сказав, що чекає відповідь від ТЕЦ.
Коментарі
Тарифи Черкаської ТЕЦ завищені майже в 2 рази, адже тариф порахований під використання газу (у Черкаської ТЕЦ єдина котельня на газу в Річпорту), а використовують вугілля (завезене з донбасу, за рахунок чого значна економія). Також на відміну від Теплокомуненерг о Черкаська ТЕЦ не вкладає кошти в модернізацію мереж, що вже зараз виливається в масу поривів в ж/б, через 4-5 років більшість мереж прийде в негодність, тоді споживачі і побачать різницю в роботі організацій.Тому треба дивитися не з позиції вартості послуги, а з її складових.Різниця в тарифах несуттєва в даний момент, однак враховуючи реальні складові тарифів, тариф ТЕЦ має бути в 2 рази менший ніж є зараз.
Стрічка RSS коментарів цього запису