реклама
Sucurity Police

реклама

Лабораторія Черкаського обласного гідрометеоцентру продовжує щоденно, окрім неділі, контролювати якість повітря у Черкасах. У жовтні на трьох стаціонарних постах (1 - у центрі міста; 1 - у Дніпровському мікрорайоні; 1 – у Південно-Західному мікрорайоні) було відібрано та проаналізовано 1712 проб.

123924441_3443199379107992_3154733679189674_n

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

З метою оцінки ступеня забрудненості атмосферного повітря використовуються граничні допустимі концентрації (ГДК): середньодобові і максимально-разові. Середньодобові ГДК стосуються тривалої дії забруднюючої речовини і з цими ГДК порівнюються середньомісячні концентрації; а максимально разові ГДК відносяться до випадків відбору проб протягом 20 хвилин і з цими ГДК порівнюються разові концентрації домішок.

У жовтні не було виявлено випадків високого забруднення повітря більше 5 ГДК.

Значення максимальних концентрацій хімічних сполук, що перевищують ГДК, зафіксовано лише по аміаку у Дніпровському мікрорайоні 16 жовтня о 01 годині на рівні 1,3 ГДК.

Середньомісячні концентрації у порівнянні з середньодобовою ГДГ становили:

- по діоксиду азоту - 1,5 ГДК у центрі міста та Дніпровському мікрорайоні,

- по діоксиду азоту - 1,0 ГДК у Південно-західному мікрорайоні;

- по аміаку - 1,75 ГДК у центрі міста та Дніпровському мікрорайоні,

- по аміаку - 1,25 у Південно-західному мікрорайоні;

- по формальдегіду 2,3 ГДК у Дніпровському мікрорайоні;

- по оксиду азоту 0,67 ГДК у Південно-західному мікрорайоні

- по оксиду вуглецю 0,33 на всіх постах;

- по діоксиду сірки від 0,24 до 0,3 ГДК.

Вміст важких металів у повітрі, а саме кадмій, залізо, манган, мідь, нікель, свинець, хром, цинк – не перевищував гранично допустимих норм.

У порівнянні з минулим місяцем (вереснем)

- збільшилися середньомісячні концентрації по діоксиду азоту у Південно-західному мікрорайоні у 1,3 рази та по аміаку у Дніпровському мікрорайоні у 1,2 рази.

- зменшилися середньомісячні концентрації: по пилу у 2 рази на всіх постах спостережень; по сірководню у 2 рази у центрі міста та Південно-західному мікрорайоні, по формальдегіду у Дніпровському мікрорайоні у 1,4 рази.

Індекс забруднення склав 6,98 (розрахований за даними середньомісячних концентрацій по пилу, аміаку, формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду азоту). У порівнянні з попереднім місяцем зменшився у 1,3 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій по пилу та формальдегіду. Відповідно, знизився і рівень забруднення атмосфери: з високого рівня атмосфери у вересні став підвищеним у жовтні.

Жовтень 2020 року видався аномально теплим. За місяць випало 22,6 мм дощу, що відповідає 73% місячної норми. Впродовж місяця домінував антициклональний характер погоди. В окремі дні було встановлено нові температурні рекорди. Така погода сприяла накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

З огляду на прогнози центру на найближчі дні листопада, метеорологічні умови сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери в Черкаси. Будемо сподіватись на покращення якості повітря у нашому місті.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #1 Степанич 06.11.2020 16:56
Заміряли - добре.
Які заходи будуть, щоб знизити цей рівень забруднення?
Пропоную найперший захід:
- запровадити контроль всього транспорту в Черкасах (особливо вантажівок та маршруток) на рівень викидів чадних газів (достатньо навіть візуальний), фіксація таких ТЗ в базі, попередження про усунення проблеми та наступне серйозне штрафування таких ТЗ.
Анатолій Васильович Бондаренко, готові стати локомотивом таких дій в нашому місті?
Якщо готові, зробіть офіційну заяву!
Гадаю, це додасть вам голосів в 2-му турі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100