«Загальний радіаційний стан на території Україні у листопаді 2020 року був сталим і залежав від розподілу природних радіонуклідів у верхніх шарах землі. Вплив газоаерозольних викидів атомних електростанцій на рівень радіоактивного забруднення атмосферного повітря був зникаюче малим». Про це повідомили із Центру прогнозування наслідків радіаційних аварій Українського гідрометеоцентру.
Радіаційна обстановка на території Черкаської області також продовжує бути стабільною. Про це свідчать результати щоденних вимірювань радіаційного фону на метеостанціях області.
Впродовж листопада добові значення радіаційного фону коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкр/год). Значення у 16 мкР/год було зафіксовано у місті Черкаси 2 листопада.
Найнижчі рівні гамма-фону у 10-11 мкр/год спостерігались, в основному, у містах Золотоноша (25 днів), Чигирин (10 днів), Черкаси (6 днів) та с. Озірна Звенигородського району (4 дня),
Середні значення гамма-фону за листопад 2020 року були такими:
11 мкР/год – у місті Золотоноша;
12 мкР/год – у містах Черкаси та Чигирин;
13 мкр/год – у містах Жашків, Канів, Сміла, Умань та с. Озірна Звенигородського району.
Для порівняння, середнє значення гамма - фону за листопад на метеостанції Чорнобиль становить 19 мкР/год, а максимальне значення – 21 мкР/год.
За оцінками фахівців діапазон природного фону гамма-випромінення для території України може коливатись у межах 4–25 мкр/год.
Проте, аварія на АЕС Фукусіма – 1 в 2011 році засвідчила, що на фоні цієї загальної тенденції не виключена ймовірність підвищення радіоактивності приземної атмосфери у випадку техногенних аварій на радіаційно-небезпечних об’єктах як на території України, так і за її межами. Крім цього, можливе короткотермінове підвищення показників радіоактивного забруднення атмосферного повітря внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних та гідрологічних явищ.
У цьому випадку досить важливо своєчасно відстежити та відреагувати на таку ситуацію.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису