У черкаському кінотеатрі «Україна» 11 квітня відбувся допрем’єрний показ фільму «МУР. Ти [Романтика] в кіно».

IMG_20250411_194610

Стрічка, що є кіноверсією однойменного мюзиклу, приїхала в місто в межах всеукраїнського туру. Головна ідея команди – зафіксувати театральне мистецтво у відеоформаті, щоб воно не зникало разом із останнім показом.

Мюзикл розповідає історії митців 1920–30-х, які мешкали в харківському будинку «Слово»: Павла Тичини, Миколи Хвильового, Леся Курбаса, Остапа Вишні, Михайля Семенка та інших. Попри історичний сюжет, фільм насамперед говорить про теперішнє, а також про важливість збереження нематеріальної культурної спадщини.

IMG_20250411_191526

Проєкт МУР створений під час повномасштабної російсько-української війни українськими митцями з Києва та Донецька. Головними акторами у стрічці стали самі члени творчого об’єднання. До Черкас приїхали Микола Шмундир, який зіграв агента НКВС Топорова, та Олесь Артюх, який зіграв молодого Павла Тичину.

Микола Шмундир розповів, що Олесем вони вже відвідали покази в Дніпрі, Харкові, Запоріжжі.

– Ще був Львів, Луцьк... І нарешті ми добігли. Повертатися, приїжджати, проводити будь-які активності в Черкасах для МУРу – дуже круто й важливо. Ми двічі були у вас зі сценічною Ти [Романтикою]. Завжди приємно виступати у палаці культури «Дружба народів», приємно зараз тут показувати екранну версію.

IMG_20250411_192102

За словами Миколи Шмундира, він ніколи не хотів бути свідком і жити під час історичних подій.

– Доля розпорядилася так, що ми не лише свідки, сучасники цих історичних подій, а й стаємо одними з головних героїв. Сьогодні я радий привітати вас на ще одній історичній події. Це день, коли на великий екран у всеукраїнський показ виходить перший в історії України історичний мюзикл, уперше він зафільмований. Ви – перші глядачі.

Виставу кілька разів зіграли на сцені для зйомок, із 12 камерами і живою аудиторією в залі. Завдяки цьому фільм зберігає сценічну енергію, але дає глядачеві нову перспективу – ближчу, камернішу, емоційнішу.

На початку з поезією представників Розстріляного відродження виступила мешканка Черкас Анастасія Шостя. Ліхтарики телефонів глядачів, увімкнені в напівтемряві, додавали атмосферності виступу.

IMG_20250411_191330

Начальниця управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Валентина Шепецька підкреслила велику кількість присутніх у залі.

– Приємно, що ми сьогодні, широким загалом, зібралися, щоб підтримати українське: що живить кожного з нас, надихає, дає сили захисникам боронити наше тилове місто, всі ті духовні й культурні надбання, якими по праву пишаємося. Ми – народ сильний, вольовий, що завжди прагнув свободи. Саме таким нас бачили й описували видатні українські митці – наша творча інтелігенція, яка в найтяжчі часи була попереду, проявляючи незламність, гідність і силу не лише зброєю, а й словом, – звернулася вона до глядачів.

Після показу в Черкасах глядачі мали нагоду поспілкуватися з акторами та творчою командою.

Фільм «МУР. Ти [Романтика] в кіно» з'явився в прокаті 10 квітня.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100