Сьогодні у Черкасах чекають на рішення керівництва країни щодо створення Національного природнього парку «Холодний Яр». Нагадаємо, що Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський заявляв про завершення погоджень між міністерствами та відомствами щодо проекту створення НПП «Холодний Яр».
– Нами били залучені екологічні і природоохоронні спеціалісти, громадськість, наукові інститути. Опісля підготували звернення до агентства лісових ресурсів, звернення на обласне управління лісового та мисливського господарства, від останніх яких отримали згоду. Тепер все направлене на міністерство. Чекаємо підпису керівництва країни про внесення в реєстр національних парків, – повідомив «Прочерку» голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.
Керівник області каже, що з лісівниками вдалося домовитися «методом особистого спілкування». Площа національного природнього парку буде 6833,5071 гектара.
Сергій Сергійчук зауважує, що будуть і буферні зони навколо, де можна буде рубати ліс, чим і мають займатися в тому числі лісники. Навколо також можна розвивати туристичну діяльність, будувати ресторани.
– Навколо національного природнього парку – будь ласка. Але всередині території ніяких готелів не буде. Це необхідно для збереження природи, бо ці території – наша історія, яка на покоління. Це серце країни, символ патріотизму, який треба берегти, – зазначає голова Ода.
Водночас, він зазначає, що не всі були зацікавлені в створенні об’єкту заради збереження природи. Так, до влади надійшло звернення від місцевої громади, де люди обурювалися, що після створення парку почнеться будівництво котеджів.
– Ми роз’яснили, що це не так. Це було свідоме введення людей в оману з метою підбурювання проти створення заповітної території. Очевидно, комусь це було потрібно. Але зараз питання на стадії завершення. Чекаємо від керівництва країни підпису, – сказав голова ОДА.
Нагадаємо, що боротьба за збереження унікального природного феномена, яким є лісове урочище Холодний Яр, почалася ще у сімдесятих роках минулого століття. Провідні вчені закликали державні інституції взяти під охорону природні ареали Холодного Яру, вікові деревостани, серед яких і тисячолітній патріарх українських лісів — дуб Максима Залізняка. На жаль, ті заклики не знайшли підтримки в уряду.
На початку нинішнього століття наукова спільнота знову привернула увагу держави до створення у Холодному Яру національного парку. Зокрема, фахівці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького працювали над проектом парку.
реклама
Коментарі
Там на разі депресивний район, люди живуть бідно, ніхто нічого не будує.
Береги Дніпра он як устлані царськими селами.А ніззя!
Стрічка RSS коментарів цього запису