реклама
Будівельна компанія надія

Черкаський онкологічний диспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня вже внесені до переліку лікувальних закладів, які можуть здійснювати трансплантацію!

Усі три заклади мають заключити договір про співпрацю із Третьою міською лікарнею, яка готова постачати донорські органи.

Разом із керівниками Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Черкаського обласного кардіологічного центру, Черкаської обласної лікарні та Третьої Черкаської міської лікарні швидкої допомоги обговорили організацію співпраці між закладами охорони здоров’я в напрямку розвитку посмертної трансплантації на Черкащині.

141330514_792233114697625_2266380129067748706_n

Що повинен мати заклад для проведення посмертної трансплантації?

Кожна із вказаних медичних установ має двох трансплант-координаторів.

Вони забезпечуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації. Перевірятимуть і отримуватимуть згоди на донорство та комунікуватимуть між донорами чи їхніми родинами й реципієнтами.

Лікарні матимуть своїх трансплантологів, які вже наявні чи проходять відповідне навчання.

До червня мають отримати сертифікати лікарі-трансплантологи Черкаської обласної лікарні та Черкаського обласного кардіологічного центру. Крім цього, лаборанти усіх чотирьох лікарень, які мають здійснювати необхідні дослідження, найближчим часом також будуть направлені на проходження відповідних курсів.

Інші важливі аспекти

Закупівля необхідних досліджень в обласному онкодиспансері та приватних лабораторіях, налаштування процесу транспортування донорських органів, алгоритму роботи з органним забором та проведення Cross-match тестів, а також супроводження пацієнта після трансплантації.

Зокрема, розглядається можливість транспортування потенційного трупного донора серця безпосередньо до кардіологічного центру, де й здійснюватиметься вилучення органу та його трансплантація. Оскільки для пересадки серця надважливий саме час, за який ці всі процеси буде здійснено .

Результати напрацювання та наступні кроки разом із керівництвом медичних закладів та іншими фахівцями маємо обговорити вже за тиждень.

Вірю, що Черкащина буде передовою у сфері трансплантації! Але один із найбільших викликів - переконати суспільство, що за цим - майбутнє медицини та тисячі врятованих життів.

Про це повідомляє у фейсбук заступник голови ОДА Лариса Кошова.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ