реклама Делікат

До Черкас за останній місяць уже вдруге приїздить цирк. Жива реклама – це те, чим приваблюють публіку. Диких тварин виводять у центр міста та в нереальну спеку змушують розважати перехожих. Таке ставлення до тварин є жорстоким і незаконним. Про те, як врятувати тварину від людської жорстокості, розповідають «Вікка-Новини».

Бурий ведмідь Тьомка у найспекотнішу пору дня на розпеченому асфальті робить під примусом усіляки трюки. На прохання знімальної групи показати документи на тварину, у власників – передбачувана реакція.

– Я не буду нічого говорити, зараз директор цирку прийде й усе покаже, – говорить один із працівників цирку.

Потім працівники цирку пустилися навтьоки. Перехожих побачене просто обурило.

– У цирках завжди така проблема була. Але на це заплющують очі, бо ті структури, які мають за цим слідкувати, отримують відкати. Просто на законодавчому рівні треба ввести набагато жорсткіші санкції за порушення норм стосовно поводження з тваринами, – коментує перехожий Олександр Литвиненко.

Черкаська природозахисниця Леся Матвєєва шокована реакцією черкащан на таке зухвале ставлення до тварин:

– Нам дуже неприємне ставлення людей, оскільки в нас уже неодноразово виводили тварин на бульвар Шевченка. Люди стояли, їм подобалося, вони не розуміли, який стрес це для тварин, тим паче у спеку.

Як виявилося, ведмедя Тьомку власник цирку придбав для розваг в одному із зоопарків країни. Хоча сьогодні українське законодавство забороняє продаж бурих ведмедів у приватні руки.

Справа ведмежати Маші нашуміла на всю країну. Малечу жорстоко відірвали від мами у віці 4 місяців, запхнувши її у дерев’яний ящик просто на очах у матері. Обмотавши ящик металевою сіткою, ведмежа продали у приватні руки. Лише через чотири місяці його знайшли у приватному звіринці, де ведмежа змушували працювати, розважаючи туристів. Тварина все ще просилася до матері. За словами черкаських природозахисників, така ж доля спіткає більшість ведмежат, народжених в українських зоопарках.

– Для кожної людини виступ на людях – це величезний стрес, увесь процес дресирування – це життя в жорстокості. Тварину б’ють, морять голодом. Через це тварина слабка як фізично, так і морально. Оскільки нерідко їм дають психотропні препарати, щоб тварина гарно виступала. Більшість тварин, які ми бачимо, – це тварини, завезені контрабандою, – констатує Леся Матвєєва.

У більшості країн Європи використання тварин у цирках є забороненим. Проте не в Україні.

– На відміну від України, в багатьох країнах Європи ця проблема майже вирішена, оскільки там узагалі заборонені такі цирки (наприклад, у Великобританії, Чехії, Болгарії та ін.). Це – не просто негативне ставлення людей до цирків, де використовують тварин, це заборонено на законодавчому рівні. Цирки навіть не мають право в’їжджати в місто, – говорить Леся Матвєєва.

Як захистити братів наших менших від такого жорстокого ставлення – наразі це питання одне із найбільш нагальних. Адже на відміну від інших країн, в Україні покарання за жорстоке ставлення до тварин є досить м’яким.

– За жорстоке поводження з тваринами чинним законодавством передбачена кримінальна й адміністративна відповідальність. Ст.89 Адміністративного кодексу України передбачена відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі. За такі дії передбачено накладання штрафу від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, – розподає старший прокурор прокуратури м. Черкаси Юрій Юрченко.

Щоб врятувати тварину, насамперед, треба задокументувати плачевний стан тварини – зняти на відео або сфотографувати. Після цього скласти акт, який потім варто передати до місцевого відділення міліції. Саме там можна вимагати порушення карної справи за фактом недотримання Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» на підставі ст. 299 Карного кодексу. У разі відмови правоохоронців братися за справу, за неї візьмуться працівники прокуратури.

– Кримінальна відповідальність передбачена ст. 299 ККУ за знущання над тваринами, що зараховані до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або хуліганських мотивів. Вказані дії караються штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом до 6 місяців. Друга частина статті передбачає більш суворе покарання – штраф до 200 неоподаткованих мінімумів або обмеженням волі до 2 років, якщо ті самі дії вчинені у присутності малолітнього, – зазначає Юрій Юрченко.

Черкаські природозахисники, як і всеукраїнські, закликають людей не бути байдужими та не проходити повз. Адже, за їхніми словами, кожна заява до правоохоронних органів, кожен складений акт жорстокого поводження з тваринами – цінний. Що більше подібних заяв вдасться зібрати, то швидше у захисників тварин буде змога законодавчо закріпити заборону використання тварин задля розваг у цирках і подібних установах.

– Якщо кожна людина напише заяву у відповідні органи або звернеться до мерії, або напише вже у правоохоронні органи, то це набуде розголосу, ця проблема стане публічною. Тому кожна отака заява є краплинкою, яка дозволяє переповнити це море й вирішити проблему, – переконана черкаська природозахисниця Леся Матвєєва.

Завдяки багаторазовим зверненням небайдужих нещодавно Верховна Рада законодавчо уточнила термін «жорстоке поводження з тваринами», зарахувавши до цього поняття порушення зоотехнічних, гігієнічних ветеринарно-санітарних норм і правил утримання тварин.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100