Депутат Черкаської міської ради, директор садового центру «Сад мрій» Сергій Ткаченко отримав почесну грамоту від муніципалітету китайського міста Чунцін, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.
Міський голова відзначив, що Черкаський садовий центр «Сад Мрій» єдиний представляв Україну на цій міжнародній виставці, де свої ідеї демонстрували дизайнери з різних країн світу.
– Приємно, що черкаські дизайнери показали високу майстерність та професіоналізм, гідно представивши наше місто на виставці, – наголосив Сергій Одарич.
Керівник проекту, депутат Черкаської міської ради Сергій Ткаченко розповів, що торік керівництво китайського міста Чунцін звернулось до Черкас, з яким налагоджені побратимські відносини, взяти участь у 8-ій Міжнародній виставці садівництва. Тоді перед колективом садового центру «Сад мрій» було поставлено завдання створити декілька проектів, які б передавали природу України, що й було зроблено. Зокрема, на виставку черкащани повезли п’ять проектів, два з яких найбільше сподобались китайцям. Тому вирішено було з цих двох композицій створити одну, максимально наближену до українських теренів.
– За ідеєю дизайнерів Марини Ткаченко та Оксани Голій у композиції переважає народний колорит у поєднанні з декоративною рослинністю та великою кількістю квітів. Приміром, у центрі розташоване родинне дерево та колодязь, оповитий струмком, крізь який прокладено три містки. Тоді, як довкола сад огороджений традиційним для українських садиб плетеним парканом, – говорить Сергій Володимирович.
Зараз у місті Чунцін на 500 га землі створений мальовничий парк з озером та чималим зеленим масивом, де також є часточка з Черкас. Раніше на місці парку було сміттєзвалище.
До речі, під час виставки черкаським дизайнерам вдалось побачити чимало цікавого, що хотілось би втілити в Черкасах. Як розповів Сергій Ткаченко, особливо сподобався досвід Китаю щодо озеленення їхніх міст, які лишаються зеленими і привабливими впродовж року. Цього вдається досягти завдяки поєднання вічнозелених багаторічних кущів та дерев з квітами, які створюють незвичні для нашого ока ландшафтні композиції.
Також важливим моментом у підтриманні цієї декоративної краси є регулярний полив, що в Китаї здійснюється шляхом прокладення крапельного зрошування ґрунту під кожною рослиною. Такий досвід, на думку депутата, слід переймати і Черкасам. Тобто при розбивці газону чи клумби заздалегідь прокладати систему поливу, підживлюючи вологою зелені куточки Черкас у спекотні місяці.
Нагадаємо, що торік наприкінці листопада офіційна делегація Черкас на чолі із міським головою Сергієм Одаричем побували в Китаї, у провінції Ваньжоу, яка має побратимські зв’язки із Черкасами. Метою відвідин Китайської Народної Республіки було налагодження дружніх відносин та участь у 8-ій міжнародній виставці садівництва «Чунцін EXPO», де Черкаси презентували свій проект ландшафтного дизайну.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису