Цьогоріч Всеукраїнському центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю в с. Лютіж на Київщині виповнюється 20 років. Центр часто називають Лютіжським за назвою населеного пункту. Він знаходиться серед лісу неподалік Києва і є єдиним державним закладом подібного типу, що набирає потужності. Всього заклад має 176 ліжок, а це шість корпусів.

IMG-3ebb5bd94ddc0409899efa7292f9dc6e-V

Півроку тому заклад очолив черкащанин, колишній депутат Черкаської міськради Олексій Арсенюк. Він планує ряд новацій.

– Міністр соцполітики мені поставив завдання зробити цей центр одним з найкращих в Україні. У контексті цього плануємо тут ряд нововведень, зокрема, виділити один корпус під реабілітацію медиків, що перехворіли коронавірусом, плануємо займатися й дитячою реабілітацією, вже отримали ліцензію, тож медики на місцях можуть вже готувати направлення, – каже директор центру Олексій Арсенюк. – Під дитячу реабілітацію виділили два корпуси, робимо ремонти. Провели тендери на закупівлю обладнання (а це обладнання на 84 мільйони). Коли все зробимо, думаю, у нас буде черга на лікування.

1618494123452

КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» та ДРУ «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» нещодавно поновили співпрацю та ініціювали спільний проект «Лютіж - путівка в життя».

Так, 14 квітня в реабілітаційному центрі відбулася нарада, у якій однією з перших областей взяла участь Черкащина. Представники департаменту соцполітики, обласного центру медико-соціальної експертизи приїхали для обговорення деталей щодо направлення громадян сюди на реабілітацію. Було заключено договір про співпрацю.

1618494096067

Цікаво, що участь у нараді взяв і екс-перший заступник голови Черкаської ОДА, а нині заступник міністра соцзахисту, черкащанин Борис Лебедцов, який запевнив у всебічній підтримці центру з боку міністерства.

Сьогодні центр незаповнений, і на нараді говорили, як скоротити весь бюрократичний ланцюжок, щоб людина швидше втрапляла в Лютіж. Адже, наприклад, за два останні роки від Черкас до центру було направлено всього 6 осіб...

1618494123467

В. о. директора  КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської облради» Наталія Масенко зауважила, що зараз фахівці її закладу продовжують цикл семінарів для голів ЛКК Центрів первинної медико-санітарної допомоги з метою покращення якості оформлення документів для медико-соціальної експертизи та реабілітації, та популяризації реабілітаційних послуг, в т.ч. комплексної реабілітації та професійного навчання. Наталія Масенко пропонує провести також зустріч і з представниками громад та фахівців соцзахисту, щоб, по-перше, більше людей дізналося, куди можна направляти пацієнтів, а по-друге, як правильно формувати направлення, щоб пацієнти могли користуватися передбаченою для них соціальною послугою.

Головний позаштатний реабілітолог черкаського МСЕК Тетяна Княжницька роз’яснила, що для реалізації свого права пролікуватись в центрі, пацієнтам треба насамперед звертатися до сімейного лікаря, потім голова ЛКК затверджує цю потребу в плані реабілітації і направляє в МСЕК, де створюють індивідуальну програму реабілітації. Потім особа з інвалідністю йде в соцзахист і її направляють в реабілітаційний центр. До слова, у МСЕКу навіть попросили людей, що вже були в центрі Лютіж, відгукнутися, щоб вони надали свій відгук, який буде розміщений публічно і дасть змогу іншим дізнатися про заклад.

1618494096057

– Люди звертаються до соціальних служб, але інколи виникає проблема комунікації через незнання. Хтось каже, що путівок немає, хтось каже, немає коштів. Але у нас центр безкоштовний і потрібно лише зібрати документи та правильно сформулювати направлення. А ми готові людей зустрічати навіть на залізничному вокзалі, – каже Олексій Арсенюк. – Допомагатиме у сфері соцзахисту і син-нардеп, який нині працює в комітеті соцполітики у ВРУ.

Завідувач відділення медичної фізичної та психологічної реабілітації інвалідів центру Лютіж Світлана Бесполудіна каже, що потенціал центру великий. Зараз приймаються лише дорослі, але після відкриття влітку відділення дитячого відділення кількість пацієнтів збільшиться. Це будуть дітки від 3 років з ураження опорно-рухового апарату, нервової системи тощо. Будуть заняття ЛФК в басейнах, магнітотерапія, інші види терапії.

– Більше того, тут пацієнти і співають, і здобувають професії, наприклад, займаються бджільництвом. Тож я б рекомендувала їхати сюди і оздоровлюватися, – каже лікар.

1618494096048

Директор департаменту соціальної політики Черкаської міськради Євгеній Данченко поінформував, що в Черкасах 280 тисяч жителів, а з них 32 тисячі це особи з інвалідністю.з Тож він запропонував у Черкасах зробити філію реабілітаційного центру. Для цього провести переговори з владою. Керівник центру Лютіж підтримав таку ідею.

А начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Валентина Литвинович попросила у заступника міністра посприяти збільшенню фінансування на дитячу реабілітацію. У цьому контексті вона відзначила позитивним те, що Лютіж зможе лікувати за держкошти дітей з інвалідністю, адже на місцях часто відчувається брак коштів для направлення пацієнтів на реабілітацію.

1618494096038

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #2 Лютежский плацдарм 15.04.2021 22:15
Да, "савецкие палкаводцы" положили народа там не мерянно, не считая тех, что инвалидами остались и потом доживали в нищете, если избежали уничтожения на Валааме.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Молодец 15.04.2021 19:50
сынок,пристроил близкого родственника.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100