Священний Синод УПЦ (Московського патріархату) обрав архімандрита Антонія (Пухкана) єпископом Корсунь-Шевченківським, вікарієм Черкаської єпархії.
Нагадаємо, на Черкащині наразі здійснюють служіння три правлячі архієреї (тобто, архієреї, які очолюють церковну територіальну одиницю): у Православній церкві України це митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а в Українській православній церкві (Московського патріархату) – архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій та митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон.
Крім того, у Черкаській і Канівській єпархії УПЦ (МП) служить вікарний єпископ (тобто, єпископ-помічник правлячого архієрея, який не має своєї єпархії) Іоанн, котрий має титул єпископа Золотоніського.
Як повідомляє сайт УПЦ (МП), 12 травня 2021 року під час першого в поточному році засідання Священного Синоду було ухвалено рішення щодо призначення ще одного вікарія Черкаської єпархії. Єпископом Корсунь-Шевченківським обрано архімандрита Антонія (Пухкана).
Архімандрит Антоній (Пухкан) народився 27 серпня 1974 року в м. Рига (Латвія) в сім’ї військовослужбовця. У 1991 році, після закінчення середньої школи № 75 м. Миколаєва, вступив в Миколаївське медичне училище, яке закінчив на відмінно в 1994 році.
У 1994 році вступив до Калузького Духовного училища, яке з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II 20 січня 1997 року було перетворено в Духовну Семінарію. У 1998 році закінчив Калузьку духовну семінарію.
У 1998 році вступив на очне відділення Московської Духовної Академії, яку закінчив у 2002 і був направлений учбовим комітетом при Священному Синоді Руської Православної Церкви у розпорядження Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України.
22 липня 2002 року призначений на парафію на честь преп. Евфросинії Полоцької в м. Києві як штатний псаломщик. 4 листопада 2007 року, в день Казанської ікони Божої Матері, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира рукопокладений в сан диякона архієпископом Вишгородським Павлом, вікарієм Київської Митрополії, в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври і призначений для служіння в храм на честь преп. Евфросинії Полоцької в м. Києві.
13 листопада 2007 року призначений прессекретарем Відділу у справах молоді при Священному Синоді Української Православної Церкви, і, одночасно, з квітня 2008 року – прессекретарем Сектора духовно-просвітницьких проектів Української Православної Церкви.
З квітня 2008 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в храмі на честь преподобного Антонія Печерського на Ближніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври пострижений в мантію з нареченням імені Антоній на честь преподобного Антонія Києво-Печерського.
28 серпня 2011 року, в день Успіння Пресвятої Богородиці, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира рукопокладений в сан священика з покладанням золотого наперсного хреста єпископом Броварським Феодосієм, вікарієм Київської Митрополії, у Воскресенському храмі м. Києва.
15 жовтня 2011 року Указом Блаженнішого Митрополита Київського і усієї України Володимира призначений Секретарем Броварського вікаріатства Київської єпархії зі зведенням в сан архімандрита за посадою.
З 2011 по 2021 рік послідовно був кліриком храмів м.Києва: Воскресенського (Афганського) в Печерському районі, Хрестовоздвиженського в Подільському районі, Свято-Введенського Обиденного в Голосіївському районі м.Києва. З 2013р. по 2020р. – секретар єпископа (архієпископа) Феодосія (Снігірьова), керуючого Північним вікаріатством м.Києва.
З серпня 2020 року і по теперішній день несе послух секретаря-референта керуючого Черкаською єпархією, архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія.
реклама
Коментарі
Українську Патріархальну Церкву - ганебно ЗНИЩЕНО заради виборів.
.. є проста служка - порошенківька "митрополія".
И как это ты считал? По такой логике в правящие архиреи и католиков, и штундов, и вообще кого угодно можно записать. Прочитай лучше томос. РПЦ(или т.н. УПЦ МП) не имеет никаких прав в Украине: ни клириков рукополагать, ни вообще существовать отдельно от канонической автокефальной церкви ПЦУ.
Стрічка RSS коментарів цього запису