Одні з авторів так званого Батумського, або Аджарського дива, депутати парламенту Аджарії, автономного регіону в складі Грузії, Давід Хаджішвілі, Гіа Абуладзе та Важа Діасамідзе чотири місяці працювали в Черкасах, розробляючи основні напрямки розвитку туризму в нашому краї.
Сьогодні на засіданні стратегічного комітету Черкас вони представили свої напрацювання.
Як зазначив Важа Діасамідзе, багато хто каже, що на Черкащині слід розвивати насамперед сільське господарство і промисловість. Це так, але дуже перспективною галуззю є також туризм, адже він дозволяє за невеликих інвестицій давати значний прибуток.
На Черкащині можна розвивати фестивальний, гірськолижний, релігійний, інші види туризму. При цьому на державні інвестиції припадатиме лише 20-30%. Решта прийде від приватних інвесторів.
Щоб зацікавити інвестиції, держава і місто мають створити центри залучення туристів – реставрувати історичні споруди, реконструювати неоковирні будинки радянської доби, популяризувати місцеві легенди – зацікавлювати людей чимось цікавим і незвичним, біля чого людям хотілося б фотографуватися. Практика показує, що інвестори, побачивши перші успішні проєкти, залюбки вкладають кошти в аналогічні.
Гості з Грузії продемонстрували численні приклади створення інфраструктурних, туристичних, рекреаційних об'єктів у Батумі. Аналогічні проєкти можна було б реалізувати і в Черкасах.
Конкретні проєкти, які планується втілити на Черкащині (70% із них – в Черкасах), запропоновано облдержадміністрації. Там їх буде розглянуто й оприлюднено.
За словами грузинських розробників, можливості реалізації таких проєктів у Черкасах об'єктивно значно кращі, ніж були в Батумі. Візитною карткою Черкас має стати сучасний парк на узбережжі Дніпра.
За словами першого заступника міського голови Сергія Тищенка, нині вже є потенційний потужний інвестор, який готовий вкласти значні кошти в розвиток Черкас. Важливо всім політичним силам об'єднатися заради досягнення стратегічних цілей розвитку міста.
Говорячи про основні проблеми, які спіткатиме місто на цьому шляху, грузинські експерти назвали відсутність великих доріг, які проходили б через Черкаси. Серед сильних сторін – пляжі, соснові ліси, каньйони, географічний центр України, історична спадщина (особливо те, що Черкащина – батьківщина батька нації Тараса Шевченка).
Важливим позитивним чинником є сусідство з багатомільйонним містом – столицею України Києвом.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису