реклама
Будівельна компанія надія

Пам’яті народного художника України, скульптора Івана Васильовича Фізера, який 17 червня міг би святкувати свій 68-ий день народження, відкрили виставку.

IMG_3749

Аби вшанувати талановитого митця, життя якого обірвалося в минулому, 2020, році, виставку його робіт під назвою «Всесвіт Івана Фізера» відвідав міський голова Анатолій Бондаренко.

– Іван Васильович – надзвичайно талановитий та багатогранний митець, кожна його робота – неповторна, з душею та з особливою енергетикою, – зауважив очільник Черкас. – Він був неймовірним трудолюбом і свідченням цього є його творчий доробок. Він працював і в графіці, і в пластиці, і в живописі, створював різноманітні панно, оздоблював інтер’єри будинків культури, шкіл та інших суспільних закладів. Світла пам’ять Івану Фізеру – щирій, інтелігентній та майстерній Людині.

IMG_3676

Ця виставка могла б стати 20 персональною виставкою митця, зробленою за останні 22 роки. У її експозиції представлені роботи різних періодів та жанрів. А сформувала її дружина автора – Фізер Євгенія Борисівна.

З її слів, кожна робота для неї – це історія та пам’ять про реальні місця і події.

Побачити експозицію можна до 15 серпня в залі на третьому поверсі обласного художнього музею за адресою: вул. Хрещатик, 259.

IMG_3795_1

Для довідки:

Іван Фізер народився в селі Лопушанка Свалявського району Закарпатської області.

Навчався в Ужгородському училищі декоративно-прикладного мистецтва на відділенні художньої обробки дерева, пізніше у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва.

Після закінчення вишу переїхав до Черкас.

Іван Фізер є учасником близько 100 національних та міжнародних виставок.

У 2001 році Іван Васильовичу за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки присвоєно почесне звання «Заслужений художник України», в 2020 році художник отримав почесне звання «Народний художник України».

Майстром, серед іншого, створені іконостаси в Іллінській церкві села Суботів Чигиринського району, а ще в Стеблеві, Пастирському, в Білій Церкві.

Про це інформує Черкаська міська рада.

реклама


Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ