Із 14 по 28 липня черкащани можуть проголосувати за претендента на звання Почесного громадянина Черкащини, повідомляють в обласній раді.
Звання «Почесний громадянин Черкащини» присвоюється жителям Черкаської області, регіонів України, громадянам інших країн (що проживають на території України) за вагомий особистий внесок у розвиток Черкаської області у галузях економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, спорту, а також у відродження та примноження надбань національної культури, створення матеріальних та духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність, мужність і відвагу під час захисту Вітчизни, рятування людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.
– Ми вже вдруге залучаємо громадськість до обговорення. Я переконаний, що у виборі претендента мають брати участь не лише депутати. Результати вашого голосування повідомлю під час засідання комісії, яка визначатиме переможця. Тож беріть активну участь, - зауважив голова обласної ради Анатолій Підгорний.
В обласну раду надійшли документи на трьох кандидатів, з-поміж них і відбуватиметься відбір.
Василенко Анатолій Семенович – голова громадських організацій «Міжрайонна громадська організація Холодноярська Січ» та «Черкаська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Територіальна оборона України», заступник голови громадської організації «Черкаське обласне товариство політв’язнів та репресованих».
Дяченко Олександр Миколайович – керівник художній та головний диригент Академічного малого симфонічного оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради».
Рибій Микола Михайлович – головний енергетик Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
Василенко Анатолій Семенович – народився 31 березня 1964 року в м. Сміла. Упродовж останніх 25 років очолює або є заступником 9 міжнародних, всеукраїнських, обласних та міжрайонних громадських організацій українського козацтва, політв’язнів та репресованих, краєзнавців,
людей з інвалідністю та займається організацією волонтерської діяльності і меценатства. Завдяки його наполегливим зверненням, та діяльності громадських організацій під його керівництвом відроджені та збережені пам’ятки історії Холодного Яру, відремонтовано багато храмів УАПЦ, УПЦ, у період з 2001 року по 2010 рік увічнена пам’ятними знаками та хрестами пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій в усіх містах та районах Черкащини. Значна частина з цих пам’ятників виготовлена за кошти самого Василенка А. С. й меценатів. За його зверненнями до органів державної влади організована дослідницька робота під час формування видань “Голод на Черкащині” та “Реабілітовані історією”. Бере активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді та роботі по відродженню українського народу, краєзнавчій роботі, організації волонтерського руху та меценатів на Черкащині. Василенко А. С. нагороджений 3 державними нагородами, відзнакою «200 років з Дня народження Т. Г. Шевченка», відзнакою «Холодний Яр», медалями, почесними грамотами Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаської обласної ради, 8 нагородами міжнародних громадських організацій, літературною премією за організацію та здійснення меценатства для діячів культури, літератури та краєзнавства, генерал-лейтенант територіальної самооборони Козацтва України.
Дяченко Олександр Миколайович – народився 15 вересня 1962 року у м. Слов’янськ Донецької області. Свою трудову діяльність у Черкаській обласній філармонії розпочав у 1986 році керівником оркестрової групи Черкаського державного заслуженого українського народного хору. У 1992 році за ініціативи Дяченка О. М. було створено камерний оркестр, він об’єднав у ньому талановитих виконавців і вперше на Черкащині зазвучав професійний оркестр, який за короткий час створив десятки різноманітних концертних програм. За великий внесок у пропаганду музичного мистецтва у 2002 році було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». Займав посаду художнього керівника Черкаської обласної філармонії, виконував обов’язки директора Черкаської обласної філармонії, у 2012 році став художнім керівником і головним диригентом малого симфонічного оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради», який створений за його ініціативою на базі камерного оркестру. Завдяки творчим здібностям диригента і художнього керівника оркестру Дяченка О. М. створена значна, цікава і різноманітна частина репертуару колективу, адже аранжування музичних творів, написаних для іншого складу виконавців, стає можливим для виконання камерним і симфонічним оркестром. Веде активну гастрольну діяльність як диригент, створюючи концертні програми з провідними симфонічними оркестрами України. Неодноразово був нагороджений почесними грамотами Черкаської обласної ради, Черкаської обласної державної адміністрації, почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом», почесною відзнакою Черкаської обласної державної адміністрації «Черкаській області – 65 років», медаллю «ГОРДІСТЬ ЧЕРКАЩИНИ».
Рибій Микола Михайлович – народився 15 липня 1952 року в с. Новоселівка Балаклійського району Харківської області. Всю трудову діяльність віддав розвитку електроенергетики Черкаського краю та дорожньої галузі. Вперше на Черкащині розробив та запровадив проєкти електротехнологій, які зменшили викиди твердих забруднюючих речовин більше, ніж на 200 тонн в рік та понад 50 тонн газоподібних речовин на рік. Щорічний економічний ефект склав понад 35 млн грн. За його ініціативою та під керівництвом збудовані асфальтобетонні заводи, трансформаторні підстанції, виробничі бази на електротехнології з переробки органічних в’яжучих матеріалів, електрокотельні з баками-аккумуляторами, диференційним обліком електроенергії та працюючих в часи нічного провалу енергосистеми і потужні гранкар’єри з щебзаводами. Кандидат є автором посібників із електроенергетики, зокрема, посібник «Система оперативного обслуговування електроустановок» визнано кращим на Всеукраїнському конкурсі «Лідер паливно-енергетичного комплексу – 2010» і рекомендовано до практичного запровадження всім споживачам незалежно від відомчої належності. Веде активну технічно-освітню діяльність, виступаючи з лекціями по енергетиці перед студентами Черкаського політехнічного технікуму, рецензує дипломні роботи студентів, здійснює підвищення кваліфікації працівників у галузі енергетики. З 2020 року є дійсним членом Всеукраїнської громадської організації «Академія енергетики України», академік. Також Рибій М. М. пише пісні, музику і сам виконує їх на гітарі, є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Йому присвоєно почесні звання «Заслужений енергетик України», «Заслужений діяч естрадного мистецтва України», «Знак пошани» (Почесний дорожник), «Ветеран праці», «Лідер паливно-енергетичного комплексу України» (2003, 2006 та 2010 рр.).
Проголосувати можна ТУТ з 14.07.2021 до 28.07.2021 включно.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису