У Черкасах немає стихійної торгівлі. Вона «чудово організована і кришована». Такий висновок зробив мер міста Сергій Одарич під час сесії міськради сьогодні, коли розглядалося відповідне питання і було заслухано працівників правоохоронних органів.
Директор департаменту муніципальної інспекції Ольга Швець звернула увагу депутатів на те, що міліція жодним чином не бореться зі стихійною торгівлею. Тож ті точки, які були ще рік тому, досі продовжують існувати.
– Діють осередки по вулиці Добровольського, Сумгаїтьскій, Сєдова, проспекті Хіміків – Рози Люксембург, де гілки дерев слугують вітринами для вивішування білизни, халатів… – зазначила вона.
Пані Ольга згадала: свого часу, коли було потрібно, стихійну торгівлю в Софіївці (на трасі по дорозі до Києва) було ліквідовано всього за кілька годин. В Черкасах же чомусь такої можливості нема.
– На вулиці Пастерівській, зокрема, біля перехрестя Чайковського – Радянської кожного дня стоїть 10-12 великогабаритних фур, де відбувається торгівля кавунами. Муніципальна інспекція підходила до цих осіб, пробувала складати протоколи. Прізвищ вони не називають, посилаються, що вони мешканці Баку, не вміють писати і розмовляти взагалі… Ми викликали міліцію за номером 102, просили прибути. Але прочекали півтори години, жоден працівник не з’явився. Лише підходили працівники в цивільному і питали, як можна з нами домовитися… – розповідає Ольга Швець.
Після звернення до керівництва райвідділу, каже, прибув один міліціонер, але тільки розвів руками.
Далі депутати вирішили заслухати правоохоронців. Вийшовши до трибуни, в.о. начальника ринкової міліції Соснівського РВ УМВС Євген Березенко почав наводити статистичні дані, зокрема, що з початку року було складено 133 протоколи про адміністративні порушення. А головною причиною того, що міліція не вилучає в торгівців продукцію назвав відсутність приміщення для її зберігання.
– Скільки вам треба і які приміщення? Ми вам надамо приміщення будь-яке. Будемо сесії на вулиці проводити, а цю кімнату віддамо… – сказав Сергій Одарич. – Я вважаю, що це вішання лапші на вуха. У вас є повноваження і вилучати продукцію і знаряддя торгівлі – столи, підставки, намети. Я вже неодноразово вам пропонував допомогу. Приміщення, транспорт, все готові вам надавати. В суд возити, із суду возити. На склад завозити. Тільки виконайте одне своє повноваження – вилучіть знаряддя торгівлі і товари.
Запросили до слова і начальника дільничних інспекторів Придніпровського райвідділу міліції Віталія Кравченка. Його доповідь також не задовольнила депутатів, зокрема, депутат Тамара Вороніна зробила зауваження, що на вул. Добровольського дільничному платять за дозвіл торгувати.
Депутат Володимир Мамалига звернув увагу, що на Смілянській біля ринку постійно роками сидять одні й ті самі торгівці насінням.
– Там вже торгують діти тих, хто торгував 20 років тому, – сказав депутат.
Врешті мер Сергій Одарич запропонував Ользі Швець знімати все на відео.
– Пропонує при проведенні рейдів брати відеооператора. Я домовлюся з «Віккою», півгодини щодня все місто буде дивитися, як у нас міліція бореться з несанкціонованою торгівлею. Зробимо телесеріал, буде «мильна опера» у нас. Більше того, я домовлюся з «1+1», і періодично раз на тиждень вони ці сюжети будуть в «ТСН» пускати. Будемо показувати на всю Україну, як черкаська міліція не має повноважень, щоб прибрати точку з насінням.
За пропозицією мера депутати прийняли рішення звернутися до міністра внутрішніх справ щодо дій черкаської міліції по боротьбі зі стихійною торгівлею і до держслужби з питань розвитку підприємництва, оскільки стихійна торгівля є порушенням конкурентного законодавства.
реклама
Коментарі
на одной вышке и все это знают а сделать ни чего не могут и в это-же время Луценка судят за 40 000 грн. Вот это парадокс!
Ну и что, помогло? Наличие диплома - это еще не показатель уровня знаний. К сожалению, встречала в своей жизни людей с несколькими дипломами, но наличия ума, извините, у них не наблюдала. Грустно...
Стрічка RSS коментарів цього запису