реклама

реклама

Кабінет Міністрів України своєю постановою №787 від 28 липня вніс зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню в Україні COVID-19. Ці зміни, в тому числі стосуються правил перетину державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування на сході України і адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Вони набувають чинності 5 серпня.

7520ff635ada4cd1e15879f7159e568d

– Основні зміни, які містяться в цій постанові, дещо посилюють обмеження щодо перетину українського кордону, – зазначив у коментарі «Прочерку» помічник начальника Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України ім. Генерал-майора І. Момота (смт Оршанець) по роботі з засобами масової інформації Дмитро Манойленко. – Ці обмеження стосуються як іноземців, так і громадян України. Найбільш суворі правила стосуються тих, хто прибув із країн «червоної зони» – Російської Федерації та Індії.

Відповідно до роз’яснень Держприкордонслужби, іноземцям та особами без громадянства (за винятком окремих категорій), як і раніше, під час в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, який діє на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених, чи відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 або про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Водночас, рішенням Уряду визначено, що особи, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, підлягають самоізоляції з додатком «Вдома». Це стосується як громадян України, так і іноземців.

Перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які підлягають самоізоляції, без встановленого та активованого мобільного додатка електронного сервісу «Вдома» забороняється. У разі неможливості встановлення мобільного додатка, відмови від його встановлення прикордонники відмовлятимуть таким особам у перетині державного кордону.

Окрім цього, самоізоляція передбачена і для громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (за низкою винятків). З повним переліком категорій осіб, хто не підпадає під самоізоляцію, можна ознайомитися на сайті Кабміну.

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, який проведено після перетину державного кордону. Дана норма не стосується осіб, які прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів.

Для осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя самоізоляція, обсервація не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, який проведено після перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Посадові особи Державної прикордонної служби перевіряють встановлення та активацію особами мобільного додатка під час перетину ними державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Строк самоізоляції становить 10 днів для осіб, які здійснили перетин державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду, та розпочинається через 72 години з моменту перетину. Ця норма також не стосується осіб, які прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів.

Для громадян, які здійснили перетин державного кордону та прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів, строк самоізоляції становить 14 днів, яка розпочинається з моменту перетину державного кордону та не може бути припинена раніше.

– Наведу приклад. Якби ви, громадянин України, вирішили відбути на відпочинок, приміром, до Туреччини пару тижнів тому, ви мали б при відбутті підготувати тест на коронавірус, щоб вас впустили до Туреччини, а при поверненні на кордоні не пред’являли б нічого. А після 5 серпня у вас, як і раніше, тесту вимагатиме турецька сторона, а коли повертаєтеся додому, маєте або пред’явити тест, зроблений перед вильотом у Туреччині, або встановити додаток «Вдома», застосувати самоізоляцію. В її процесі ви можете зробити тест, і якщо він покаже негативний результат, ви знімаєтеся з самоізоляції. Ці правила спільні для українців та іноземців, – пояснив Дмитро Манойленко. – Якщо ж ви, громадянин України або іноземець, прибудете після 5 серпня з Росії або Індії (країн червоної зони), ви обов’язково повинні мати негативний тест, зроблений в останні 72 години перед в’їздом, і встановлений додаток «Вдома». Крім того, іноземці повинні мати страховий поліс на медичне страхування від коронавірусної хвороби. Крім того, ви в обов’язковому порядку ідете на самоізоляцію на 14 днів без права зняття самоізоляції. Зауважте: впродовж цих двох тижнів ви не зможете виїхати з України і взагалі з місця самоізоляції.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100