Гарячі номера телефонів

Колишнього головного інспектора Черкаського міськрайонного відділу Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій виправдали від звинувачень в одержанні неправомірної вигоди.

images-6-2

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 25 серпня.

За матеріалами справи, працівник ДСНС вимагав від директора ТОВ «Черкаси Профіль» 15 тисяч гривень за непроведення на підприємстві перевірок дотримання пожежної безпеки.

У грудні 2019-го підприємець передав 5 тисяч гривень і через два місяці таку ж суму, після чого посадовець був затриманий.

Обвинувачений провину не визнав і розповів, що за ним була закріплена територія і компанія «Черкаси Профіль» була зареєстрована не на його ділянці, тому він не міг її перевіряти. Але він заходив у магазин цієї фірми, де продавалися будматеріали, цікавився цінами і обмінявся із власником контактами. Підприємець йому сам зателефонував, цікавився отриманням посвідчень про проходження пожежної безпеки для своїх працівників. Він скинув йому на електронну пошту документи які необхідно заповнити та квитанції для оплати. Коли все було оплачено, інспектор передав посвідчення власнику магазину. Пізніше підприємець знову постійно телефонував і запрошував до себе в офіс. Обвинувачений сказав, що його хотіли підставити, запевняє, що грошей він не вимагав, а в подальшому давати показання відмовився.

Заявник розповів, що обвинувачений хотів узяти з магазину матеріали для будівництва пожежної частини у нього на роботі, обіцяючи не включати підприємство до об’єктів перевірок. Звертаючись до СБУ, чоловік вказав у заяві суму 15 тисяч доларів, бо це була орієнтовна вартість матеріалів, перелік якого озвучив йому інспектор. Йому на той час не було відомо, що на новостворених підприємствах перевірки не проводяться. Ніхто офіційно не повідомляв, що буде перевірка, ніхто взагалі не приходив.

Дослідивши матеріали справи, суд не побачив доказів вимагання хабара. У першій записаній телефонній підприємець просив допомогти у видачі «корок» (посвідчень) із техніки безпеки працівникам. Жодних висловів щодо непроведення перевірок чи обіцянок не притягувати до адміністративної відповідальності не зафіксовано. У наступній розмові знову йшлося про посвідчення. 17.02.2020 року зафіксована розмова в автомобілі, під час якої інспектор передав підприємцю посвідчення. Останній запитав, що там з перевірками, на що інспектор відповів, що на цей рік перевірки не заплановані.

У жодній розмові, яка відбулася в межах НСРД, немає діалогу в якому обвинувачений хоча б раз вимагав неправомірну вигоду в сумі 15 тисяч гривень. Навпаки, саме заявник був ініціатором телефонних розмов і зустрічей з обвинуваченим. Відтак працівники ДБР не розслідували злочин, а направили свої дії на отримання штучних доказів.

Жінка, яка була понятою при затриманні співробітника ДСНС, у засіданні показала, що «в перший день операція зірвалася». Це суд розцінює як ще одну ознаку провокації злочину з метою викриття.

Також суд вважає, що у справі порушено підслідність.

Інформацію до ЄРДР у серпні 2019-го вніс військовий прокурор Черкаського гарнізону, який того ж дня передав кримінальне провадження до територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Києві.

Ця права розслідувалась ДБР, оскільки вважалося, що обвинувачений є працівником правоохоронного органу. Але Державна служба України з надзвичайних ситуацій листом від 26.03.2021 повідомила, що ДСНС не є правоохоронним органом, оскільки на неї Конституцією і законами України не покладено здійснення правоохоронних функцій.

Відтак суд робить висновок, що докази від збирав неуповноважений орган. Справу мало розслідувати не ДБР, а Національна поліція. У зв’язку з цим суд визнає всі докази недопустимими.

реклама

Коментарі  

 
0 #5 МІСЦЕВИЙ 10.09.2021 14:20
Ловля бліх. 5-10-15 тис.Почитайте ПРОЧЕРК хоч за місяць.Скільки (за тисячі і мільйони) затримано?.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #4 Лейба 31.08.2021 10:40
Наши суды - это вам не хухры - мухры! Надо посадить - посодют, надо отмазать - отмажут, и все по закону, не подкопаешься. У нас не судьи - виртуозы! :eek:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 Сашко 31.08.2021 08:17
Його виправдали не через те, що він не винний, а через те, що правоохоронні органи або настільки непрофесійні, що не змогли правильно зібрати докази та довести справу до кінця, або завідомо надали суду недолугі докази, щоб справа гарантовано розвалилася.

Інспектора затримали після того, як він взяв 5 тис. гривень, а через 2 місяці ще 5 тис. гривень. Якщо він не вимагав, то чому двічі брав гроші, чому не повернув ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 Антон 30.08.2021 20:49
А корочки то приносив і мабуть не безкоштовно. Але суд навіть цього не бачить. Скільки взяв суддя?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #1 Бувший 30.08.2021 15:05
Дарможори, скільки крові випили і здоровья забрали у людини. Хоча одного покарали за незаконне притягнення до кримінальної відповвдальност і? Вони, неуки, з підслідністю не здатні визначитись, і не розличають правоохоронний орган від протипожежного. Купили діпломи за хабарні гроші, а розум не продається
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100