Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області розглянуло звернення «Прочерку» щодо того, кому належить поле, засіяне кукурудзою майже під самий берег річки Тясмин у Смілі.
Проблему порушення норм щодо берегової смуги ми порушували в матеріалі «У вересні Держгеокадастр перевірить поле кукурудзи над Тясмином» від 11 серпня. Сьогодні ми отримали офіційну відповідь ГУ Держгеокадастру з цього питання.
Як зазначено у відповіді, управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки, про яку йдеться у зверненні (околиця м. Сміла, мікрорайон м. Сміла – Гречківка в напрямку с. Велика Яблунівка)
За результатами перевірки встановлено, що земельна ділянка водного фонду комунальної власності, яка розташована в адмінмежах Смілянської міської ТГ (м. Сміла) Черкаського району площею 0,4289 га, використовується для вирощування сільськогосподарської культури (кукурудзи) без оформлення права власності або права користування, самовільно, що є порушенням вимог ст.ст. 125,126 Земельного кодексу України, відповідальність за яке передбачена ст. 53-1 КУпАП.
Під час перевірки особу порушника встановити не вдалось.
Відповідно до пункту 3.1 Методичних рекомендацій визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу затверджених Наказом Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель від 12.09.2007 № 110, із змінами, внесеними наказом Держземінспекції від 27.06.2008 р. № 84, підставою для здійснення розрахунку розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам, юридичним чи фізичним особам, є матеріали справи про адміністративне провадження, що підтверджують факт вчинення правопорушення, а саме:
-акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства;
-акт обстеження земельної ділянки;
-протокол про адміністративне правопорушення.
Розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, для всіх категорій земель (крім земель житлової та громадської забудови) відповідно до Методики розраховується за формулою:
Шс = Пс х Нп х Кф х Кі;
У разі складання матеріалів про адміністративне правопорушення розмір шкоди, заподіяної громаді внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, становив би:
Шс = 0,4289 х 4530 х 1 х 1 = 1943 грн.
Головне управління вживає заходи щодо встановлення особи порушника. Зокрема, матеріали перевірки направлені до Головного управління Національної поліції у Черкаській області для встановлення особи-порушника.
У Головному управлінні додатково повідомляють, що прибережна захисна смуга проектною документацією не встановлена. Земельна ділянка, про яку йдеться у зверненні, згідно з аналітичними шарами Публічної кадастрової карти України розташована в умовній прибережній захисній смузі р. Тясмин.
Вирішення інших питань, викладених у зверненні, зокрема чи завдається шкода довкіллю під час обробки кукурудзи сільгоспзасобами поряд із водоймою, не належить до повноважень Головного управління.
реклама
Коментарі
З язика зняли...
Сам, ни мёртв, ни жив! Простенько так, без никакой тебе ψ-фунции!!
Стрічка RSS коментарів цього запису