Серед усіх кримінальних проваджень, пов’язаних з екологічною сферою, третина стосується незаконних порубок лісу. Про це щойно під час зустрічі з журналістами повідомив начальник спеціалізованої екологічної прокуратури в структурі Черкаської обласної прокуратури Вадим Семенов.
За його словами, за місяць роботи новоствореної спеціалізованої екологічної прокуратури у складі обласної прокуратури арештовано майна порушників на суму понад 3 мільйони гривень. Найгірша ситуація у Черкаському та Золотоніському районах.
Із початку року прокурорами складено 15 обвинувальних актів щодо незаконної порубки, зокрема в жовтні щодо двох працівників Уманського лісгоспу. Їм інкриміновані зловживання службовим становищем та незаконна порубка 46 дерев дуба звичайного. Також у Золотоніському лісгоспі притягнуто до відповідальності працівників за незаконну порубку 76 дерев різних порід на суму 180 тисяч гривень.
Судами ухвалено 6 обвинувальних вироків, з яких 5 передбачають обмеження волі та один – позбавлення волі (всі з іспитовим терміном). 24 кримінальні провадження перебувають на розгляді в суді.
Як зазначив Вадим В’ячеславович, розслідування справ, пов’язаних із незаконною порубкою, зазвичай є непростим, оскільки такі провадження розпочинають, як правило, постфактум – після знайдення в лісі нових пеньків. Свідків при цьому, зазвичай, не буває.
Також Вадим Семенов зазначив, що термін «незаконна порубка» стосується лісового фонду. Натомість незаконне знищення дерев на території населених пунктів трактується по-іншому – самоуправство, незаконне заволодіння майном тощо. Такі справи також є.
Для порушення кримінального провадження сума завданого збитку повинна бути 22700 гривень або вище.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису