За останні 17 років рівень води у Кременчуцькому водосховищі наразі найнижчий.
Як прокоментував Золотоноша.City начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області Віктор Іванько, у порівнянні з минулим роком цей показник зменшився на 40 см.
– Рівень води визначає Державне управління водними ресурсами, яке знаходиться у Києві. Комісія засідає на рівні заступників міністрів. На останньому засіданні, яке відбулося 15 листопада, йшла мова про те, що у державі склалася критична ситуація у сфері енергетики. Щоб працювали ГЕС, потрібно зменшити рівень води у водоймах. Але річ у тім, що на Кременчуцькому водосховищі є багато «відшнурованих» ділянок, які не пов’язані з Дніпром. І хоча з більшості таких площин риба вийшла, проте загроза її загибелі існує. Якщо настануть морози, то може бути задуха, бо лід придавить рибу, і тоді найвірогідніше загине мальок. Але, сподіваюся, що все ж більшість риби вийде в основне русло Дніпра, а енергетики знайдуть шляхи вирішення кризової ситуації не за рахунок скидання води, а за рахунок покращення роботи атомних і теплових електростанцій. Як тільки відновиться їхня робота, воду будуть максимально швидко набирати до попереднього рівня, − ділиться керівник Черкаського рибоохоронного патруля.
Віктор Михайлович зауважує, що ситуація − не критична, зважаючи на теперішній температурний режим. Якщо ж вдарять морози і утвориться льодове покриття, то на мілині рибі буде сутужно.
Якщо товщина льоду сягне 40 см, як це було три роки тому, то це вже небезпечно.
Коментарі
Для "найефективнішої " роботи ГЕС можна і всю воду спустить. І що далі?
Стрічка RSS коментарів цього запису