реклама
Будівельна компанія надія

Створити екопарк «Співоче поле» в черкаському мікрорайоні Дахнівка на перетині вулиць Братів Савченків і Набережної пропонують автори петиції на сайті міськради – громадська організація «Дахнівська громада».

photo_2018-10-11_11-45-12

У зв’язку з відсутністю місць відпочинку та рекреаційних зон для безкоштовних занять спортом у віддаленому від центру міста мікрорайоні Черкас Дахнівка, з метою захисту території від можливої забудови, збереження її зеленої зони захисного та санітарно-гігієнічного значення, створення умов для охорони місцевих видів флори та фауни автори петиції пропонують «створити єдину в мікрорайоні локацію, яку зможуть використовувати люди різного віку для сімейного дозвілля та спортивно-оздоровчих заходів».

Створення екопарку «Співоче поле» сприятиме популяризації здорового способу життя серед місцевих жителів, підвищенню рівня мотивації дітей до здорового й активного дозвілля та їх залучення до безкоштовних тренувань із різних видів спорту, відпочинку в родинному колі на свіжому повітрі.

Проєкт покликаний подолати антропогенний тиск та зберегти і примножити красу мкр. «Дахнівка», адже це колоритне поєднання борових, широколистяних, лучних екосистем, це природний біотоп існування ссавців, зокрема чисельних родин бобрових, зайцеподібних та інших дрібних диких представників, плазунів (такі як, європейська болотяна черепаха й інші) та незліченної кількості комах, мурашників у тому числі; місце природнього гніздування багатьох представників орнітофауни (чого тільки варті представники фазанових, яструбових, голубових та інших). Доказом цього є проведення численних загально-екологічних практик на прилеглих територіях «Дахнівки» студентами черкаських закладів вищої освіти та школярами. Зважаючи на те, що на території є ставок, місцеві мешканці вже тривалий час здійснюють його зариблення з наміром відновити екосистему водойми, зокрема щільність риб та стан води.

Створення еко-парку «Співоче поле» сприятиме залученню молоді та дорослих до різноманітних рекреаційних активностей, тобто «заходів, спрямованих на використання вільного часу для спортивної, оздоровчої, лікувальної та культурної діяльності», зокрема бердвочінг (спостереження за орнітофауною), маршруто-прогулянкова оздоровча рекреація, натуралістична рекреація, рибальство тощо.

Необхідні заходи для ефективної реалізації проєкту:

- облаштування пішохідних доріжок та багатофункціональної спортивної споруди;

- встановлення лавок для відпочинку;

- встановлення дитячого майданчика;

- встановлення кольорових сміттєвих контейнерів для сортування вторинної сировини;

- облаштування клумб, газонів;

- спорудження сцени для культурно-оздоровчих заходів.

Результатом створення еко-парку «Співоче поле» має стати:

- збереження екосистеми з її природними видами та взаємозв’язками трофічних ланцюгів;

- підвищення рівня охоплення місцевих мешканців спортивно-оздоровчими заходами та рекреаційними активностями;

- підвищення мотивації до сповідування здорового стилю життя;

- покращення імунітету та збереження здоров’я населення в часи пандемії засобами прогулянок на свіжому повітрі;

- збільшення місць для родинного дозвілля;

- відновлення нормальної екологічної ситуації у мікрорайоні;

- збереження зеленої зони від можливої забудови.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ