реклама

реклама Делікат

реклама

У Третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги проводять унікальні для області гібридні операції на судинах, які рятують людям кінцівки. У планах застосовувати подібний метод оперування і на серці. Для цього уже закуповують новітнє дороговартісне обладнання й готують спеціалізоване відділення, пише «ВиЧЕрпно».

263344061_949364765667521_1092235052116275133_n

Наразі ж, в умовах ангіографічної операційної, яка вже працює, впроваджують гібридні операції на артеріях кінцівок.

Хірургом, який розпочав впроваджувати цю методику є Андрій Клянчин. Він працює на посаді серцево-судинного хірурга в Третій лікарні вже два роки. Сам Клянчин переселенець із Луганська. Із 2014 року разом із дружиною працював у Кропивницькому, але згодом вирішив змінити місце роботи.

Зазвичай операцію роблять у два способи: відкритий або ендовоскулярний.

Довідково: ендовоскулярна хірургія — це високотехнологічна методика лікування судинної патології, яка дозволяє відновлювати кровотік по судинам без виконання розтину шкіри.

Методика, яку впровадили в Третій лікарні, передбачає комбінацію цих методів одночасно в одному етапі операції. Це дає можливість розширити сферу втручань.

— У своєму роді це — нове направлення у судинній хірургії. Я думаю, що в Черкасах такого ще ніде не роблять, — повідомив Андрій Клянчин.

Подібні операції, в окремих випадках, дають хірургам можливість врятувати людям кінцівки.

— Там, де раніше пацієнту пропонували лише ампутацію, тепер ми можемо робити ось такі операції й зберігати кінцівку пацієнту. Сьогодні у нас якраз такий випадок. Будемо оперувати, — каже хірург.

Реабілітація після таких операцій теж відбувається значно швидше. За словами лікарів, якщо після класичного операційного втручання пацієнт має від 10 днів знаходитись у стаціонарі, а потім до двох місяців відновлюватися, то після нових гібридних операцій, людина перебуває в стаціонарі до шести днів, а потім повертається до звичайного життя без будь-яких постопераційних обмежень.

Гібридні операції планують проводити і в кардіохірургії, але наразі відповідне обладнання тільки закуповується, а відділення кардіохірургії знаходиться на етапі розробки.

— У нас планується організація відділення на 15 ліжок. Штат лікарів наразі не повністю укомплектований. Є серцево-судинний хірург, це я, й судинний лікар, який наразі працює в відділенні другої хірургії, — каже Андрій Сергійович.

Ідея створення цього відділення належить головному лікарю КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Олександру Федоруку. Першим етапом реалізації була закупівля ангіографу та створення ангіографічної операційної.

Довідково: ангіографія — це рентгенологічне дослідження, що проводиться з використанням контрасту. Виконують його в умовах малої операційної, щоб можна було одразу ж провести операційне втручання для усунення патологічного процесу в судині.

Наразі ця операційна повністю готова й лікарі розпочали проводити хірургічні втручання. Тут фахівці виконують операції на судинах голови, серця, внутрішніх органів, кінцівок.

Спеціалісти ангіографічної операційної працюють у колаборації з іншими лікарями. Це й хірурги, ендоскопісти, кардіологи. Це робиться для вирішення проблем, які знаходяться «на перехресті» усіх цих спеціалізацій.

Другим етапом стануть операції на відкритому серці.

— Це повноцінні кардіологічні операції. До них вдаються, коли не можна малоінвазивним способом видалити якусь патологію. Для таких операцій потрібні умови, відділення, операційна, спеціальне дороговартісне обладнання й спеціалісти, які знають як на цьому обладнанні працювати й як лікувати певні патології, — говорить заступник головного лікаря по медичній частині Віталій Григор’єв.

Довідково: малоінвазивна хірургія — це вид хірургічних втручань, який дозволяє виконувати операції без широких розтинів, через точкові проколи або природні отвори.

Наразі ця операційна знаходиться на етапі розробки, а обладнання закуповують.

Саме відділення кардіохірургії має низку стандартів, яким воно повинно повністю відповідати. Перш за все, мова про стерильність і чистоту. Пацієнти, які перенесли операцію на відкритому серці, повинні лежати в умовах захищених від шкідливого впливу. Тож відділення знаходиться в процесі ремонту.

Персонал, який працюватиме в цьому відділенні, має пройти відповідне навчання. Наразі невідомо, де саме вчитимуться лікарі роботі на новітньому обладнанні, адже через карантин українці обмежені в подорожах за кордон. У лікарні зазначають, що все залежатиме від Covid-ситуації в світі.

Точна дата відкриття відділення також наразі невідома. За словами заступника головного лікаря, на неї впливатиме наявність фінансування.

— По суті, це дуже дороговартісний проєкт. Тож знайти фінансування з одного джерела просто нереально. Кожне джерело фінансування частково покриває витрати. Наприклад, міська рада закупила ангіограф. А на деяке інше обладнання йде допомога з Києва, — коментує Віталій Григор’єв.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100