реклама Нормовен

реклама Нормовен

Петиція з вимогою негайно зупинити забудову історичної частини міста Черкаси з’явилася на сайті міськради. Наразі її підтримали уже близько 220 черкасців. Для розгляду петиції на сесії міськради потрібно 500.

265535788_4611335395652039_4111173736734493418_n


«Враховуючи суспільний резонанс та обурення процедури прийняття рішення та проєкту забудови Замкового узвозу та підніжжя Замкової гори (ділянки за адресою: Черкаси вулиця Гагаріна, 60) вимагаємо привести містобудівну документацію у відповідність до вимог нормативно-правових актів щодо охорони культурної та історичної спадщини, а також земельного законодавства України. Зокрема заборонити будь-яке будівництво до моменту затвердження історико-архітектурного опорного плану міста, – пише автор петиції, колишній голова ОДА Роман Боднар. – Чітко усвідомлюємо та розуміємо, що поява 4-, 5- та 8-поверхових будинків спаплюжить унікальний вид на Дніпро та Долину троянд зі скверу імені Богдана Хмельницького, а також нівелює історичне значення цього місця, що зберігалося протягом сотень років існування Черкас.

Жодне покоління, а ні царських комерсантів, а ні радянських “урбаністів” не наважувались на щільну забудову цього місця через його унікальність та культурну значущість.

Враховуючи це, вважаємо, що і теперішні комерсанти та місцеві чиновники не мають жодного права руйнувати збережену десятиліттями та поколіннями локацію».

Автор і підписанти петиції вимагають:

1. Скасувати містобудівні умови та обмеження видані Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради за адресою: місто Черкаси, вулиця Гагаріна 60, до моменту затвердження Історико-архітектурного опорного плану (ІАОП).

2. Провести громадські слухання з питань освоєння території Замкового узвозу та публічний конкурс на кращу проєктну ідею.

3. Після реалізації п.1 та п.2 даної петиції внести відповідні зміни до Генерального плану міста Черкаси або ж детального плану територій.

4. Передбачити видатки на вищевказані заходи у міському бюджеті на 2022 рік.

5. Звернутися до орендаря ділянки з вимогою виконання своїх обов'язків передбачених статтею 18 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”. У разі його відмови розпочати претензійну роботу з вимогою відшкодування збитків (у відповідності до статті 19 цього Закону), аж до ініціювання розірвання договору оренди.

Підтримати петицію можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

реклама

Коментарі  

 
+9 #3 Очі відкрийте 11.12.2021 01:19
Чому ніхто не говорить, що це природоохоронна та історична заповідна зона від Соснівки до колишнього рафзаводу "Черка́ські берегові схили", забудова якої заборонена. На її території сконцентрована велика кількість таких пам'яток як стоянка мезоліту, поселення епохи бронзи і ранньої залізної доби, 4 городища віком не менше 2 тисячі років, могильник та поселення часів черняхівської культури (IV ст. н. е.), культурний шар пізньосередньов ічного міста Черкаси (XIV—XVIІI ст.). Влада робить вигляд, що цього не знає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #2 ЮЗР 10.12.2021 21:37
Нафиг те дома вообще там надо?! 8) Полигон в ЮЗР свободен для стройки! А это исторический квартал и приднепровская зона отдыха.. там лучше срачь выгребти и сквер зделать с мини-фонтанами например
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+21 #1 площа 10.12.2021 16:36
Під таки петіции відповідна кількисть підписів повинна бути зібрана за півгодини
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100