реклама

реклама

За 9 місяців роботи відновлене Міністерство аграрної політики та продовольства України встигло реалізувати 9 важливих державних допомог за різними напрямами діяльності с/г для 55 тисяч аграріїв на суму 4 млрд 655 грн. Деякі з них були ініційовані вперше, і мають успішні результати. Про деталі усіх програм розповів перший заступник Міністра Тарас Висоцький під час пресконференції, яка була присвячена аналізу держпідтримки в агросекторі, пише agroreview.com

«Великий спектр програм отримали малі фермерські господарства. Загалом кошторис їхньої підтримки склав 121 млн грн. Ми намагалися охопити найважливіші аспекти діяльності фермера і дати можливість їм розвиватися. Це і купівля землі під 0% на 10 років, і дотація на утримання тварин (5 тисяч грн на корову), і можливість скористатися податковими пільгами в частині компенсації 90% ЄСВ при створенні малої ферми. Тобто держава сама сплачує частину податку за фермера, аби позбавити його від додаткового фінансового навантаження. Ця операція відбувається автоматично. Нею скористалися 1400 осіб. Тобто тільки цією програмою ми дали заохочення людям створити декілька сотень нових господарств», – зазначив Тарас Висоцький.

483

Він підкреслив, що значним бонусом допомоги, якою можна буде скористатися паралельно з усіма іншими, є програма для молодих фермерів віком до 35 років. Наступного року вони зможуть отримати безповоротні кошти на суму 50 тисяч грн.

«30 тисяч одиниць техніки вдалося купити аграріям завдяки програмі часткової компенсації у 25% за  придбання с/г техніки. Програма була дуже популярною, і це доводять цифри, адже нею скористалися 5 789 аграріїв. Її бюджет становив 991 млн грн. Середня виплата склала 170 тисяч грн, тобто програмою користувалися різні фермери, в тому числі і малі, які змогли для свого господарства купити, наприклад, ґрунтообробну техніку вартістю кількасот тисяч гривень», – наголосив перший заступник Міністра.

За словами Тараса Висоцького, рекордні кошти цього року були виділені на підтримку садівництва, виноградарства та хмелярства. У порівнянні з минулим роком сума збільшилася на понад 200 млн грн.

«Цього року ми допомогли аграріям цього сектору закупити садівний матеріал, реконструювати чи звести цехи або ж холодильники, придбати техніку. Компенсація становила від 80% до 30%. Безперечно, цей напрям буде пріоритетним наступного року. Ми прийняли для цього важливий закон № 2064, який збільшує термін оренди під вирощування садів до 25 років. Уже зараз ми спостерігаємо збільшення інвестування в цю галузь, для України вона може стати передовою в плані розвитку аграрного сектору», – зауважив він.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100