Гарячі номера телефонів

9 січня у соціальній мережі, в одній зі спільнот Золотоніської громади, жителька громади Наталія А. розповіла про напад на неї зграї собак.

fm9npspgthbg9ymfxhoa

Про це пише «Золотоноша.City».

Інцидент стався неподалік Золотоніської багатопрофільної лікарні, коли жінка йшла на роботу. З її слів, тварини були великими, за розмірами схожими на вівчарок. Вони кидалися, рвали сумку та одяг, і від тяжких ушкоджень мешканку Золотоноші врятував лише пуховик. Допомогу жінці надали перехожі чоловіки, які відігнали чотирилапих.

«Не передати цього стану, в якому я в той момент перебувала, та ще й досі не можу повністю оговтатись! Це просто жах! Ситуація сталася неподалік ЗБЛ – це ж майже центр міста! Як подумаю, що зі мною в цей момент міг бути мій чотирирічний син – волосся на голові дибки!» – пише пані Наталія.

o_1fp1rqpb61bvm1qbht96rul3mr1r

Допис викликав тривалий диспут у коментарях. Одні погоджувалися, що з цим потрібно щось робити, інші ж – нарікали на подібні оказії з власного досвіду. Треті виступали з агресивним наступом на попередніх дописувачів, активно захищаючи тварин.

Натомість очільник управління житлово-комунального господарства Золотоніського міськвиконкому Артем Харін прокоментував це так:

– Для забезпечення будівництва притулку для тварин, на жаль, бракує фінансування. Проте, щорічно виділяються кошти для профілактичних заходів. У періоди найбільшого загострення у тварин природних процесів, а це переважно навесні, ми замовляємо послуги служби стерилізації, − говорить посадовець. – Відповідно до законодавства, ми маємо право винятково виловити собак, провести повний курс лікування, стерилізувати тощо, а затим обов’язково повернути у те середовище, звідки взяли. Будь-які інші дії – це кримінальна відповідальність.

Минулого року, зі слів Артема Вікторовича, цю процедуру задіяли до близько ста собак. Цьогоріч вже передбачені кошти, і на лютий-березень планується здійснення вище зазначених заходів. Проте очільник УЖКГ також зазначає, що окрім того, що робити із вже наявними тваринами, є також і проблема іншого характеру: звідки вони беруться?

Чому у період вилову і стерилізації собак їх помітно меншає?

– За стільки років роботи у цьому напрямку ми, якщо можна так висловитися, знаємо вже кожного собаку ледь не в лице. Вони мають бірки і не розмножуються. З наших спостережень, у період формування зграй до них пристає дуже багато домашніх тварин. Звичайних, дворових, за якими не завжди здійснюється належний нагляд, чи ж то пак, господар навмисне випускає тварину на прогулянку саму, або вона банально тікає. Згідно з вимогами законодавства щодо утримання домашніх тварин, мешканці повинні нести відповідальність за тих, кого приручили. Ми розуміємо проблему, а також не ігноруємо той факт, що ікласті блукачі подекуди проявляють нездорову агресію. І намагаємося створювати умови для розв’язання питання відповідно до наявних ресурсів, проте хотілося б переконати деяких громадян не підливати масла у вогонь своїм недбалим ставленням та неналежним доглядом за улюбленцями.

Артем Вікторович розповів також, що коли активізуються роботи з вилову та лікування і стерилізації тварин, помітна регулярна тенденція: собак значно меншає.

– Вони майже зникають, − говорить посадовець. – Зараз інформація розповсюджуються неймовірно швидко, тому власники оперативно на неї реагують, скажімо, тимчасово перестаючи давати улюбленцям надмірну свободу. Переважна більшість собак, яка зараз згуртовується у зграї, має господарів. Щонайменше, про це свідчить їхня чимала кількість з нашийниками.

Домашніх тварин, які живуть у дворових умовах, здебільшого ніхто не лікує, пускаючи все на самоплив. Це не змінює того, що як безхатні, так і домашні собаки, можуть проявляти агресію, проте питання розповсюдження захворювань також не є останнім.

Фото: з архіву «Златокраю».

реклама

Коментарі  

 
0 #2 гриша 12.01.2022 02:49
у каждого в кармане смартфон, тем не менее... средневековье.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Сидоров. 11.01.2022 19:03
Ніззя собачок трогать. Вони живі істоти, мають свої права, до речі більші ніж у тої жіночки , яку вони мало не загризли.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100