Гарячі номера телефонів

Персональні стипендії призначаються за вагомі особисті досягнення у розвитку професійного та аматорського мистецтва, збереження та промоцію духовної спадщини українського народу кандидатам, діяльність яких тісно пов’язана з Черкащиною і є вагомим внеском у розвиток та збереження культури і мистецтва Шевченківського краю.

Стипендії призначаються у трьох номінаціях:

1. Письменники Черкащини.

2. У галузі культури і мистецтва

3. Стипендії студентам мистецьких закладів фахової перед вищої освіти.

Для мотивації черкаських митців з обласного бюджету виділено 183 300 грн.

1

Як інформує депутат Черкаської облради Роман Сущенко, який провів засідання комісії, на розгляд комісії подано клопотання на 31 претендент, зокрема, по 7, 21 та 3 кандидати у кожній номінації відповідно. Після активного і зваженого обговорення комісія шляхом таємного голосування обрала 20 стипендіатів.

«Окремо відзначу, що у порівнянні з минулим роком рівень грошового забезпечення було збільшено. Фактично митці, студенти і письменники отримуватимуть трохи більше 740 грн на місяць, що вдвічі перевищує показник минулого року.

Важливо, що представники комісії порушили актуальне питання – відновлення роботи дорадчого органу з питань культури та мистецтва при Черкаській ОДА. За словами представників виконавчої влади, Рада існує, але лише на папері, її представники який рік поспіль не збиралися, частина з них з об’єктивних та суб’єктивних причин не може бути присутньою і належним чином виконувати відповідні функції. З зв’язку з чим було вирішено найближчим часом «перезавантажити» роботу дорадчого органу та провести засідання у оновленому складі. Вніс пропозицію розпочати формувати порядок денний майбутнього засідання.

Насправді сьогодні є ряд невідкладних завдань, які потрібно виконати у галузі культури, зокрема, це й історичні ювілейні дати – 875 років Черкасам (?) 2022-2023 рр, уряд ухвалив відповідну постанову, але у цьому питанні є багато неточностей, зокрема, науковці називають необгрунтованою дату заснування міста - 1147 р., хоча офіційна - 1286 р. також ставиться під сумнів. Зважаючи на це, є потреба у фахових наукових обговореннях, щоб уникнути спекуляцій) і 70 років Черкаській області (2024), 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди (2022) та багато інших. Існують актуальні проблеми з ремонтом та оплатою витрати на енергоносії комунальних закладів культури області тощо», - зазначає депутат.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #1 Чому-чому? 23.01.2022 20:23
Чому письменників виокремлюють від культури і мистецтва? Чому у керівництві ОДА серед заступників вже кілька років немає куратора (фахівця) гуманітарної сфери, а є із оцифрування? Чи освіта, культура, спорт другорядна справа?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
реклама
bigmir)net TOP 100