Гарячі номера телефонів

Письменники Черкащини глибоко стурбовані масованим системним наступом забудовників на історичні й відпочинкові зони обласного центру, що спостерігається останнім часом. Про це йдеться у зверненні, ухваленому на загальних зборах Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України 3 лютого.

DSC_0579

«Наш край, зокрема Черкаси, особливо постраждали від загарбницьких навал, надто ж більшовиків і нацистів. Було знищено замки, собори, монастирі, церкви, стародавні будинки. До нашого часу в місті дивом збереглося всього лише кілька десятків історичних, оригінальних в архітектурному плані пам’яток. Саме вони є візитівкою історичних Черкас, створюють їхнє неповторне культурне обличчя, – йдеться у зверненні. – За останні роки лише деяким із них поталанило бути відреставрованими. Але переважну більшість таких будівель скупили спритні підприємці і вже зруйнували чи руйнують прямо зараз, зводячи на їх місці однотипні багатоповерхівки».

Особливо письменників вражає безжальна атака забудовників на історичне осердя міста – від Дзелень-гори до Замкового узвозу.

«Нахабно, на очах в обурених містян щоночі донищують особняк Кринського, зчищають бульдозерами підніжжя Дніпрових круч, всіляко проштовхують проєкт забудови Замкового узвозу, – наголошують письменники. – Таку варварську сваволю слід зупинити зараз і назавжди. Адже всі ці місцини – заповідна територія «Черкаські берегові схили», яку охороняє закон. Там нічого не можна будувати. Звісно, треба упорядкувати цей куточок міста, провести ретельні археологічні розкопки, а потім, скажімо, продовжити сквер Богдана Хмельницького до підніжжя Замкової гори, максимально зберігаючи нинішній ландшафт».

Письменники погоджуються з тим, що на більш масштабне упорядкування зараз у міста, напевно, немає коштів. Але якщо зараз зберегти ці місця, черкащани й гості міста «з радістю приходитимуть сюди помилуватися красою неозорих краєвидів». «А наші мудріші й тому заможніші діти та внуки зможуть створити тут достойну, європейського рівня паркову зону чи навіть реконструюють стародавній замок», – передбачають письменники.

Потрібно також, поки є ще така змога, уберегти від забудов кручі й береги Дніпра бодай від вулиці Розкопаної до Соснового бору. Щоб ці мальовничі куточки й далі залишалися улюбленими місцями відпочинку і мешканців, і гостей міста.

«Закликаємо черкасців не стояти осторонь, а згуртовано домагатися того, щоб наше місто, розбудовуючись, розвиваючись, залишалося при цьому неповторним, затишним, зеленим, привабливим для туристів, зберегло для нащадків свої історичні пам’ятки. Сподіваємося також, що наша влада, депутатський корпус доведуть на ділі свій патріотизм, принциповість та управлінську професійність, зуміють подбати не лише про економічні зиски, а й про історичне, культурне обличчя нашого славного міста», – наголошено у зверненні.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #13 Степанич 08.02.2022 15:18
Чому письменники Черкащини відкрито не пишуть, що за цією атакою забудовників стоїть клан Казарянів та їх будівельна фірма "Надія"?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #12 Підключайтесь 08.02.2022 12:04
Цитую Василь:
Депутати і посадовці мають нести кримінальну відповідальніст ь за такі злочинні рішення!

А письменники повинні у художній формі їх розписати, щоб не приймали більше таких рішень.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #11 Василь 08.02.2022 09:29
Депутати і посадовці мають нести кримінальну відповідальніст ь за такі злочинні рішення!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #10 Семен 07.02.2022 19:33
З докуметами махлює ****** Артур Савін, знищує історичну спадщину ****** Казарян, заборляє на відкатах лисянський пельмень. :P
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #9 Джон Дір 07.02.2022 18:09
Цитую Маркиз:
Iдь У СВОЮ ВIРМЕНIЮ IТАМ БУДУЙ ЩО ЗАМАНЕТЬСЯ!!!...


І дійсно, чому йому мають боліти пробелми черкащан. Може ми занадто гостинні?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #8 Арго 07.02.2022 18:02
А дозволи їм хто дає?
Міські депутати.
А ви ж їх і обрали!!!!
Кусайте лікті!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-16 #7 Усі за перо! 07.02.2022 18:00
У письменників криза - не пишуться книги, то переключилися на заяви (це набагато простіше і піарніше). Хоча проблема злободенна і не єдина в місті (тем для заяв і звернень вистачить усім категоріям творчої інтелігенції).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #6 тарас 07.02.2022 17:48
А хто буде обновлювати ту історичну цінність, коли там житлові будинки і живуть люди достатку нижче прожиткового рівня?Весь центр обідрані такі історичні памятки, в яких споконвіку проживали євреї.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #5 Маркиз 07.02.2022 17:30
Iдь У СВОЮ ВIРМЕНIЮ IТАМ БУДУЙ ЩО ЗАМАНЕТЬСЯ!!!...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #4 Сусід 07.02.2022 17:15
Бондаряна геть з Черкас!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100