реклама Делікат

реклама

На прохання редакції македонського видання Lokalno перший заступник голови Черкаської облради Роман Сущенко дав інтерв'ю його репортеру Ніколо Поповскі.

safe_image.php

Спілкувалися англійською мовою, інтерв'ю вийшло македонською. Пропонуємо переклад українською мовою.

Оскільки Росія посилює тиск, щоб заборонити Україні вступ до НАТО, українська громадськість дедалі більше налаштована приєднатися до Альянсу. Це було б кінцем процесу, який розпочався після протестів у 2014 році, коли проєвропейський уряд вирішив перетворити тодішнє нейтральне співробітництво на прагнення до повного членства в НАТО.

Колишній політв’язень Кремля, теперішній член партії Європейська Солідарність  Роман Сущенко - офіційна сторінка заявив у коментарі "Lokalno", що Україна зацікавлена у тому, щоб повністю відповідати стандартам НАТО. За його словами, Україна буде ефективною і потужною частиною НАТО.

– Цю історичну еволюцію неможливо змінити. Я думаю, що це станеться років через 5-10, – каже Сущенко, який також колишнім журналістом.

Він переконаний, що в Україні населення, еліти, (центральна) влада, місцева влада та опозиція серйозно ставляться до ситуації та ескалації з Росією.

Існують радикальні та помірковані погляди на те, як реагувати, але більшість людей поділяє патріотичний підйом. Головне, що переважна більшість населення тривалий час не носить рожеві окуляри. "Всі розуміють, де джерело агресії і що потрібно робити", - сказав Сущенко.

Член партії "Європейська солідарність" пояснює, що страх в Україні є природною реакцією на реальну загрозу життю людей.

– За вісім років російської агресії українці навчилися долати страх. Не всі громадяни знають, як це ефективно робити, оскільки більшість проживає за межами ворожої (окупованої) території. Але психологічно вони готові. Настрій суспільства я буду називати тривожним, невпевненим у завтрашньому дні, але відчаю немає, каже Сущенко, додаючи, що ймовірність війни експерти оцінюють як дуже високу.

Щодо кількості російських військ, політик каже, що за кваліфікованими оцінками на кордоні з Україною перебуває від 105 до 120 тисяч російських військових, але матеріально-технічні можливості агресора дозволяють подвоїти такий контингент за тиждень.

– Джерело всіх проблем у Москві. Мотивом є маніакальне бажання панувати, поневолювити вільні народи, контролювати їх території та шантажувати Захід постійними кризами в обмін на сучасні технології, прокоментував Сущенко, де він бачить джерело поточних подій.

Щодо того, чи очікує він на домовленість США та Росії та припинення "бряцання зброєю", Сущенко пояснює, що люді (на Запходи) не до кінця розуміють природу причин початку війни в Україні.

Росія є агресором і окупантом, який вбиває людей, порушує міжнародне право та розмахує зброєю для досягнення цілей, про які я згадував у своїй попередній відповіді. Америка захищає фундаментальні цінності та принципи міжнародного права на полі бою в Україні. Ступінь ескалації свідчить про те, що все закінчиться поразкою слабкого гравця. Росія програє, але Україна заплатить високу ціну, каже колишній журналіст.

Йому прикро, що офіційна влада боїться більше, ніж звичайні люди.

– Я не представник влади, я в опозиції до неї. Тому у мене таке відчуття, що офіційний Київ серйозно готується до переговорів з Москвою. Події найближчих двох місяців покажуть, чи це бажання віграті час, чи підготовка до капитуляції, каже Сущенко.

Коментуючи підтримку міністра оборони Македонії Славянки Петровської та міністра закордонних справ Буяра Османі, політик стверджує, що "добре пам'ятає, як важко було вашій країні після війни в Косові".

– Македонія ментально близька до України, ми добре розуміємо вашу культуру, знаємо історію та маємо спільну спадщину, яку нам залишили тоталітарні та імперські режими минулого. Сьогодні ви і моя країна є вільними, незалежними, суверенними державами, які динамічно розвиваються в європейській сім’ї. "Цього хочуть наші народи, більшість наших еліт, і це те, чого потребує історична еволюція", – сказав Сущенко, додавши, що позиція македонського уряду, підтверджена заявами міністрів, має важливий меседж для України.

– Що ми не будемо одні у війні з агресором, навіть у постійній гібридній війні. Я особисто дякую Македонії за підтримку в цей момент. Українці ніколи цього не забудуть, категорично відповів Сущенко.

реклама

Коментарі  

 
-1 #2 Левко 10.02.2022 09:20
Скільке платить Сущенко цьому сайту за піар?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Знаючий 09.02.2022 13:58
Розумна людина
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100