Нову систему внутрішнього контролю за бюджетом, а також формування «прозорого» бюджету поїхав вивчати міський голова Черкас Сергій Одарич до Польщі, інформує прес-служба МВК.

З 11 по 13 вересня у Кракові та Варшаві міжнародна спільнота за сприяння Європейського Союзу обговорюватиме польський досвід аудиту та бюджетування. Крім черкащан, на зібранні будуть працівники Вінницької міської ради та представники Молдови.

Однією з переваг польських програм у сфері бюджету є те, що уся інформація подається у доволі доступній формі. Тому бюджет зрозумілий, як спеціалістам, так і звичайним жителям. Це дозволяє збільшити контроль з боку громадськості та відповідальність місцевих органів під час використання коштів.

Завдяки аудиту полякам вдалося побудувати дієву систему оцінки якості управління фінансами. Таким чином оперативно виявляються сильні та слабкі сторони формування і використання фінансових ресурсів, об’єктивно оцінюють потенціал та обирають стратегії для розвитку.

Такими методами вже тривалий час послуговуються уряди США, Канади, Австралії. Польща лише адаптувала систему під свої особливості.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+8 #11 ASD 12.09.2012 19:55
Цікаво: а не думає Одарич залишитися в Польщі? Може реформи в місті без нього успішно пройдуть?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #10 Rokfeller 11.09.2012 16:10
О! Горе Черкасам!
Тепер знову будуть лаймайреХВорми.
Але по-польськи.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #9 Хворум 11.09.2012 15:39
Цитую Джуган Наталія:
Не розумію,у який спосіб ти читаєш або сприймаєш? Здається я викладаю зрозуміло! :sad:

Та їй просто по... поговорити охота :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #8 Оксана Колісник 11.09.2012 15:33
Цитую Джуган Наталія:
Не розумію,у який спосіб ти читаєш або сприймаєш? Здається я викладаю зрозуміло! :sad:
Сприймаю крізь призму досвіду спілкування з міськвиконкомом . Ох:(
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #7 Джуган Наталія 11.09.2012 15:10
Не розумію,у який спосіб ти читаєш або сприймаєш? Здається я викладаю зрозуміло! :sad:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #6 Оксана Колісник 11.09.2012 12:52
Цитую Джуган Наталія:
Оксано! Ти сама розумієш,що багато але , але ж все-одно треба рухатись вперед,бо , як не ми , то хто?
Готові дати слово, що саме Ви та ін.?:) Бо ж виглядає так, що: "Хай хто-небуть, тільки не ми" Я не поїздки "за досвідом" маю на увазі:)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #5 Джуган Наталія 11.09.2012 12:06
Оксано! Ти сама розумієш,що багато але , але ж все-одно треба рухатись вперед,бо , як не ми , то хто?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #4 Оксана Колісник 11.09.2012 11:37
Цитую Джуган Наталія:
Це була вимога поляків-вивчення досвіду безпосередньо і міським головою.Бюджет за завданнями - це виключно польський проект , щось на кшалт ПЦМ.Це буде цікаво. Принаймі поляки вже двічі проводили семінариі ми були задоволені.
Якби ж то ще й громада отримала задоволення від впровадження! Як? Потягнете? Бо ж, якщо йдеться про наш ПЦМ, то "П" ще якось на папері стулені, але "Ц" -вельми туманні, а "М" - часто сумнівні, оскільки визначаються "Ц":) Я розумію: "реалії". Але ж задоволення хочеться:)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #3 Джуган Наталія 11.09.2012 11:14
Це була вимога поляків-вивчення досвіду безпосередньо і міським головою.Бюджет за завданнями - це виключно польський проект , щось на кшалт ПЦМ.Це буде цікаво. Принаймі поляки вже двічі проводили семінариі ми були задоволені.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #2 Адаптор 11.09.2012 10:16
Предыдущая информация на Прочерке гласит о том, что Одарича надо розвантажити.Это ж для каких целей- шоб за бугор каждую неделю гасать? А потом с кучей сырых идей обратно? Итак уже даже в МВК ржут...