Багатьох черкаських бігунів цікавить питання, чи можна бігати вулицями міста, зважаючи на обмеження, які накладає карантин. «Так, бігати можна!» – наголосила у своєму відеозверненні речниця патрульної поліції Черкащини Зоя Вовк.
– Проте, з 6 квітня урядова постанова забороняє переміщення групою осіб у кількості більше двох осіб. Тому бігати по троє і більше вулицями не варто, – наголосила пані Вовк.
Зовсім не можна бігати у парках, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах, на стадіонах, відвідування яких постановою Кабміну заборонено.
– Уявімо: ви приходите займатися спортом, наприклад, на спортивному майданчику в Долині троянд. Але ж ви не знаєте, хто перед вами займався спортом на тому самому майданчику і хто брався руками за поручні! А гляди та особа, яка була перед вами, є переносником вірусу? Що тоді? – ставить риторичне запитання речниця патрульної поліції.
Натомість, бігати у лісі можна, адже ліс не є лісопарковою зоною.
– Чи потрібні маски під час пробіжки? Постанова забороняє з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, – наголосила Зоя Вовк.
Вона також нагадала, що постанова забороняє перебувати на вулицях без документів, які підтверджують особу, громадянство чи спеціальний статус особи. Тому, йдучи на пробіжку, треба взяти з собою відповідний документ. Посвідчення водія у мобільному застосунку «Дія» також підходить.
– Ви скажете, що заборони прописано нечітко, і вони є суперечливими. А я скажу, що не варто забувати про здоровий глузд і мету цих обмежень: захистити здоров’я людей. Стаття 12 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» говорить, зокрема, що свободу пересування може бути обмежено на окремих територіях та в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності. Звісно, Конституція України гарантує кожному право на свободу пересування. Проте варто також пам’ятати, що відповідно до статті 3 Основного закону людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, – наголосила Зоя Вовк.
Відео можна переглянути ТУТ.
реклама
Коментарі
Відкрию і я вам таємницю: визначення громадського місця є в законодавстві про заборону тютюнопаління у громадських місціях. В переліку яких немає вулиць. Так що вчіть матчасть, тоді пропаде бажання відкривати таємниці та з'явиться бажання заглянути в Конституцію.
Стаття 1. Визначення термінів
Для цілей цього Закону наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;]
Хай хтось покаже, де тут згадка про вулицю? Може, пані Вовк знає якийсь ІНШИЙ закон, де є визначення "громадське місце"?
Как раз в постанове КМУ здоровий глузд как и законность отсутствует, есть юридическое невежество и безграмотность, видимо писали юридиеские клоуны, поэтому дамочка и вынайшла новый термин "здоровий глузд" абы шо-небудь написать.
На дворе может и +20 , но заставляют сидеть в квартире с холодными стенами и сейчас не 15 апреля чтобы отключать отопление , а учитывая ситуацию с коронавирусом могли бы и продлить отопительный сезон , раз так заботятся о здоровье граждан .
Она слышала пару раз про нее. Она намекает, что в конституции здоровый глузд отсутствует. И она права, хоть и получилось у нее это случайно.
Термін "громадське місце" розшифровано в постанові міськради про заборону паління в громадських місцях.
На дворе +20! На хрена тебе, идиоту, отопление?!
Стрічка RSS коментарів цього запису