З плином часу інформації про коронавірус стає дедалі більше, змінюються уявлення про ефективні засоби боротьби з цією інфекцією. В тому числі – й про те, які види терапії є найбільш дієвими.
На цьому в коментарі «Антені» наголосив новий очільник департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський.
– Зокрема, змінюються думки наукової медичної спільноти про використання апаратів штучної вентиляції легень при лікуванні коронавірусної хвороби. Історія застосування ШВЛ говорить, що, на жаль, близько 80 відсотків людей, які потрапляють на ШВЛ, помирають. Зараз акценти робляться більше на кисневу терапію, – сказав Всеволод Еліадович.
Він зазначив, що завдяки міській владі Черкас у інфекційній лікарні наразі протягують киснепровід з кріоциліндром на 20 точок. Таку саму систему монтують у Першій міській лікарні, яка є лікарнею другої хвилі боротьби з COVID-19.
– Крім того, дещо змінено акценти щодо кількості необхідних апаратів ШВЛ. По-перше, треба розуміти, що далеко не кожний апарат ШВЛ може бути використано для лікування пацієнтів з ковід-пневмоніями. А по-друге, на кожному апараті ШВЛ має працювати лікар-анестезіолог. У нас немає ані можливості, ані, дякувати Богу, потреби перепрофілювати лікарів інших спеціальностей на лікарів-анестезіологів. Натомість, кисневу терапію може забезпечувати інший лікарський персонал, який пройшов відповідну підготовку, – наголосив Всеволод Кульчиковський.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису