реклама Делікат

Черкаський лікар Олег Гайда заразився COVID-19 на роботі. Такого висновку дійшла 21 липня комісія Держпраці. “За” проголосували 8 членів комісії, 1 – “проти”. Нагадаємо, лікар лікар-хірург Другої міської поліклініки Олег Гайда пішов з життя від ускладнень COVID-19 30 червня. Чоловікові було 52 роки.

Як повідомила «Прочерку» голова профспілки працівників охорони здоров’я Валентина Кочубей захворюваність медичних працівників на коронавірус станом на 13 липня по області становить 143 особи.

fast-track-surgery

– Дуже складно довести, що людина захворіла на роботі. Але наше завдання – захист членів профспілки. Працюємо на їх захист, – зазначила Валентина Кочубей, уточнивши, що по Олегу Гайді випадок чи не один з двох по Україні.

– З’ясувати, де саме відбулося інфікування, у нас неможливо. Якби людина перебувала в замкнутому просторі, не ходила в магазин .не їздила в транспорті, а лише перебувала в лікувальному закладі, тоді б ми говорили, що це виключно інфікування в медичному закладі. Коли ж людина бувала вдома, в магазині, інших місцях, то можна припустити, що інфікування могло мати місце де завгодно. Проте справа не в цьому. Тут треба дивитися на те, наскільки це пов’язано з професійними обов’язками. Тому комісія Держпраці і розглядає кожен випадок окремо щодо професійного захворювання лікарів на коронавірус, - каже "Прочерку" директор Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна. – Якщо в пацієнта був підтверджений ковід, і лікар з ним контактував, то звичайно можемо пов’язувати з професійною діяльністю.

За словами Світлани Волгіної, у кого з громадян є певна професійна діяльність, пов’язана з конкретними чинниками в роботі, той вже в групі ризику. Іншими словами, медики фактично на передовій і вже є в групі ризику, бо постійно контактують з потенційними хворими.

– По Олегу Гайді компенсація буде. Але кожен випадок маємо розглядати окремо. Це набуття такого собі досвіду, бо аж настільки великих ризиків не було раніше. Випадок із Олегом – це симптом. Навіть не так – це вирок нинішній системі соціального захисту медиків. Якщо ми говоримо про підвищення престижності професії лікаря, то це – про такі випадки, – каже фахівець.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100