реклама Делікат

Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину «вихідного дня», який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки. Про це йдеться на офіційному сайт Уряду.

image

Як відомо, з моменту запровадження карантину «вихідного дня», у вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні дні, додатково буде заборонено:

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;

– приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

– приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;

діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Рішення уряду викликало чимало дискусій серед черкащан. Багато хто вважає, що епідеміологічні наслідки не виправдають економічні ризики. Підприємці навіть виходили протестувати проти такого обмеження, вважаючи, що вимушений простій негативно відобразиться на бізнесі та на надходженнях у бюджет, а знизити хвилю епідемії не допоможе. Утім, лікарі переконані у зворотному.

Олександр Дудник, головний лікар черкаської обласної лікарні:

“Питання запроваджувати карантин вихідного дня чи не запроваджувати коментувати не буду, бо це не мені вирішувати. А от правил карантину потрібно дотримуватись чітко і неухильно. Тому що стрімко росте захворюваність, стрімко росте летальність, стрімко зростає завантажуваність лікарень, і може настати такий момент, коли лікувальні заклади будуть не здатні прийняти всіх тяжких хворих”.

Людмила Кравченко, головна санітарна лікарка області:

“Карантин вихідного дня – ефективна міра. Бо на вихідних люди відвідують ринки, місця загального скупчення, різні святкування, ресторани, і, зрозуміло, – наражаються на небезпеку бути інфікованими. Звісно, ефект від карантину буде не за одні вихідні, але буде, адже ланцюг передачі інфекції буде розірвано, хоч і невеликий відсоток спочатку.

Світлана Волгіна, головний лікар інфекційної лікарні:

“Думаю, що кардинально ми вже на ситуацію не вплинемо. Однак будь-які обмежувальні заходи будуть мати позитивний ефект, оскільки вільно спілкуватись один з одним, як це було минулий місяць, буде менша кількість людей, тож менша імовірність передачі вірусу. Наскільки карантин вихідного дня скоротить кількість захворювань – сказати важко, але ми все одно маємо щось робити. Переконана, що такий різновид карантину, як тимчасова міра на короткий час, не нашкодить бізнесу”.

Володимир Папач, начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області:

“Повністю підтримую рішення уряду щодо мінімізації контактів, аби зупинити поширення інфекції. Мушу сказати, що як лікар я є прихильником жорсткого локдауну, щоб звести рівень передачі до найнижчих показників. Однак із певних міркувань соціальних, економічних, уряд запровадив карантин вихідного дня. З точки зору епідеміології будь-які обмежувальні заходи – потрібні і дієві”.

Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук підтримує позицію лікарів, додавши, що Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вже заявив про запровадження низки програм підтримки підприємців.

«Карантин вихідного дня» – це вимушене та компромісне рішення. Сподіваємося на розуміння представників бізнесу. Ми всі розуміємо, що економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому Уряд, МОЗ спільно із представниками бізнесу розробили збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Кількість інфікувань зростає, проте кількість вільних ліжок в закладах медицини зменшується. А головне, що не безлімітний людський ресурс – це медики, які лікують інфікованих хворих. Уряд зосереджений на тому, щоб українська медична система могла впоратися з напливом хворих. А кожен українець отримав необхідну йому медичну допомогу. На забезпечення киснем ліжкового фонду в лікарнях спрямували додаткових 895 млн грн. “Карантин вихідного дня” на сьогодні  – це дійсно збалансований варіант», – прокоментував Сергій Сергійчук.

Пресслужба ОДА

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #6 Буде. Стресс і аффект. 15.11.2020 12:01
Коли цифри різко рости почнуть. Вибори на носах. Електорат - звичайний розходний матеріал для одержання поставлених цілей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #5 Степанич 15.11.2020 11:30
Що стосується карантину вихідного дня.
Якщо медицина в занедбаному стані, лікарі цілий день можуть не підходити до стаціонарних хворих, ліків в лікарнях немає, літні люди просто вмирають без догляду (часто від інфарктів та інсультів на фоні ковіду) - то жодні карантини не допоможуть!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Степанич 15.11.2020 11:26
Цитую центр:
Цитую Азов:
На рынки ходят и в будние дни !!!

краще вже по магазинам, якісніше товар та й дешевше...

Не згоден!
Базарний помідор із Сагунівки чи навіть з Херсона буде якісніший і смачніший за магазинний помідор із Туреччини!
І таких прикладів можна навести безліч!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 центр 14.11.2020 22:56
Цитую Азов:
На рынки ходят и в будние дни !!!

краще вже по магазинам, якісніше товар та й дешевше...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 Степанич 14.11.2020 21:50
Цитую Азов:
На рынки ходят и в будние дни !!!

Ніхто не сперечається.
Питання в тому, щоб хоч якось зменшити контакти між людьми.
А на вихідних зазвичай ці контакти найбільші.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Азов 14.11.2020 15:02
На рынки ходят и в будние дни !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100