реклама

реклама

Черкаський митець Микола Теліженко розпочав серію робіт, присвячених ЄвроМайдану. Зробив перші три витинанки – дві присвячено конкретним революціонерам: співачці Руслані Лижичко та побитого «беркутівцями» козаку Михайлу Гаврилюку. Третя витинанка – на тему Різдва, пише «Газета по-українськи».

Перша робота, яку присвятив Руслані, називається «Вогні на Майдані».


– Зробив 3 грудня після подій із розгоном Майдану й побиттям студентів. На витинанці створив символ Майдану Незалежності, хоч мені він і не подобається, але народ його сприймає. А від цієї статуї розходяться кола – кола незалежності. Так, як кинеш камінчик у воду і кільця розростаються. Мені здається так і наша незалежність – наростає, наростає. У колах люди – це не якісь конкретні, а маса – так, як на Майдані.

Друга робота – Михайлу Гаврилюку. Називається «Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня».


– На другий день зробив після того, як по телевізору показали, як знущався «Беркут»… У центр – козак, а його обплутують усілякі темні сили – беркутня, чортівня… Що українець робить з українцем? Це величезна трагедія. Якщо тобі дано меча чи дубинку, це не значить, що ти можеш знущатися над таким самим. Михайло зробив не маленький подвиг, витримавши все те, – каже Микола Матвійович. – До речі, Філарет сказав, що козак Михайло – це образ всієї України, яка бореться, після того, як робота була зроблена. Мені дуже приємно було, що Філарет сказав на підтвердження моїх думок. Та, мабуть, кожен українець так подумав.

Третя робота – «Різдво на Майдані».


– Колядки на вулиці співають, у майстерні – «5 канал» показує, а я роблю витинанку. Сюди втиснув усі мізансцени, які тільки є в Різдвяну ніч: Марія з Йосипом в яслах, священики, ялинка, що тризуб нагадує, ангели, і вся коляда йде обрамленням: там і смерть, і ангел, і цар, і ірод, кобзар на кобзі грає, беркутня, як безпосередній учасник цього майдану, а вгорі люди намети розтягують, тут кутю варять в казані, тут у литаври б'ють, а гриви в коня в зірках. Європейських, – усміхається Микола Теліженко.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #5 місцевий 13.02.2014 10:35
Микола Теліженко - талановитий і не байдужий митець і на всі події в історії нашої держави відгукується новими творами.А коментувати твір художника - це справа глядача.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Loki 10.02.2014 20:07
))) Вспомнив як я в школі на уроці малювання до 21 квітня тоже портрет фюрера намалював. Було ч...ртів, но думаю в саркофазі він тоді таки нормально пошевелився.))))))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 Дід Трохим 10.02.2014 17:35
А я помню ше молодого Колю, з англійською бородкою, коли він Лєніна малював...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 Оксана Мацюцька 10.02.2014 17:03
Пройшло уже 9 років, а я все не можу забути ваші півгодинні пояснення у сюжеті на "Росі", коли ви "витинали" події 2004 року: і Ющенка "витинали", і його Катерину, і їх дітей.
Без пояснень ваші роботи виглядають краще.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #1 Оксана Мацюцька 10.02.2014 16:59
Пане Миколо! Витинаєте - то витинайте. Тільки не пояснюйте, що ви там витинаєте. Бо таке нагородити можна .......: ". А від цієї статуї розходяться кола – кола незалежності. Так, як кинеш камінчик у воду і кільця розростаються. Мені здається так і наша незалежність – наростає, наростає. У колах люди – це не якісь конкретні, а маса – так, як на Майдані".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100