У 2013 році і далі з переходом у 2014-й рік Черкащина не стояла осторонь подій Майдану. Сьогодні минає сім років з часу Революції Гідності. Як все починалося? Про київські події пише видання «Новое Время».
В ніч з 21 на 22 листопада 2013 року в Києві почалася Революція Гідності. До сьомої річниці подій, які повністю змінили країну і людей, що живуть в ній, згадуємо, як все починалося. 21 листопада 2013 року тоді ще президент Віктор Янукович на зустрічі з австрійським колегою Хайнцом Фішером заявив, що Україна йде по шляху євроінтеграції. Але ці обіцянки виявилися порожніми - в цей же день з'явилося розпорядження уряду Азарова про припинення процесу підготовки Угоди про асоціацію України з ЄС.
На знак протесту проти відмови від європейського курсу пізно ввечері 21 листопада активісти вийшли на Майдан Незалежності в центрі Києва - вони відгукнулися на пост Мустафи Найєма в Facebook, що став згодом відомим, і самоорганізувалися за допомогою соцмереж. Через кілька годин після поста Найєма на Майдані Незалежності зібралося близько 1500 осіб, серед них були й опозиційні політики.
Частина протестувальників вирішила залишитися там ночувати. Протест отримав своє ім'я - Євромайдан після того, як увечері 21 листопада хтось назвав його так в листуванні в соцмережах - до 22 листопада такий хештег вже був у трендах Twitter. Вже 21 листопада на акції протесту проти відмови від курсу на євроінтеграцію почали виходити активісти й у інших містах. Київміськадміністрація відразу ж звернулася в суд, який вже до ранку 22 листопада заборонив встановлювати намети, кіоски та навіси на Майдані Незалежності до 7 січня. Незважаючи на це, протестувальників стало більше - ввечері 22 листопада в центрі Києва протестували від 3 до 5 тисяч осіб. Намети, які спробували встановити протестувальники, зніс Беркут. З цього моменту протистояння і стало наростати.
Вийшли у ті дні підтримати євроінтеграційні настрої українців о пів на другу ночі і троє черкащан. За словами черкаського активіста, архітектора Федора Гонци, нічний вихід на площу ім. Б. Хмельницького – це було не що інше, як порив.
– Просто переписувалися в соцмережах і подумали: «А чому б не вийти?!» – зазначив «Прочерку» Федір Гонца.
Серед тодішніх організаторів акції була і Таїсія Плахута, яка зараз емігрувала за кордон.
Вже 22 листопада черкаські регіонали заставили Соборну площу наметами і мітингували за Євросоюз. Агітатори в наметах роздавали партійну газету «Черкащина регіональна», де на першій шпальті Президент України Віктор Янукович агітує за вступ України до Євросоюзу.
Цього ж дня, сім років тому, з 15.00 розпочалася в Черкасах хода черкащан на підтримку вступу до Євросоюзу. Там були сотні черкащан. Регіонали поки готувалися звозити бюджетників на Київ...
Під ОДА черкащани скандували "Тулуба - геть!" Міліція охороняла адміністрацію. На мітингу були присутні тодішні кандидат у нардепи Микола Булатецький, кандидат в нардепи Леонід Даценко, журналістка Тетяна Чорновіл, політик Микола Томенко, депутат облради Володимир Гресь тощо
У цей час на Соборній площі проходила акція регіоналів.
Зокрема, на сцену вийшов голова фракції ПР у Черкаській міськраді Ігор Мельников. Він зазначив, що Президент України Віктор Янукович підтримує вступ України до ЄС і що Україна – це європейська країна. До нього на сцені приєднався і депутат міськради від ПР, кандидат у нардепи Олексій Арсенюк, який підтримав виступ свого колеги. Пізніше син Арсенюка стане нардепом від "Слуг народу".
Мітингувальники засвистали регіоналів.
Євроінтеграційний мітинг закінчився патріотичними піснями.
Вже наступного дня і в подальші дні буде не настільки "мирно". Так 23 листопада мітинг закінчився сутичкою.
На мітингу тоді були черкаські опозиціонери Микола Булатецький, Леонід Даценко, Юрій Ботнар, Анатолій Бондаренко та Наталія Старікова
Вони прийшли підтримати молодь.
Коментарі
Він ще в школу ходив
Скільки ще мають дурити цей нещасний народ такі особи, як ті, що обіцяли тоді «світле майбутнє»?! Хто за кордон виїхав, подалі від такого майбутнього!
Хто, користуючись «революційною складовою», накрав мільярди(!!!) людських гривень і, таким чином, забезпечили собі майбутнє і без еміграції!!!
Треті, також, використали історичний революційний досвід і «грабували награблєноє»!
На хвилі, т.з. революції (в переводі з латині- ПЕРЕВОРОТУ, як би хто не обурювався цим визначенням) проявились, на жаль, найгірші риси нашого суспільства.
Ситуація за вікном говорить сама за себе...
То який сенс щось там святкувати в ці дні?
Вот так зарождалась "семья"
Стрічка RSS коментарів цього запису