реклама Делікат

Сьогодні, 1 січня, ми вшановуємо 116-ту річницю від дня народження Степана Бандери — провідника Організації українських націоналістів (ОУН), ідеолога національно-визвольного руху та символа боротьби за незалежність України. Відповідно, на вулицях міста Черкаси розмістили його портрети:
IMG_7896

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів на Івано-Франківщині. З юних років він проявляв непохитну відданість ідеї української державності. У 1929 році став членом ОУН, а в 1933 році очолив її крайову екзекутиву на західноукраїнських землях.

Бандера був організатором багатьох акцій, спрямованих на захист прав українців. У 1940 році очолив революційне крило ОУН, яке послідовно боролося за створення незалежної Української держави. Його діяльність принесла йому славу, але також і небезпеку: у 1959 році він трагічно загинув у Мюнхені від руки агента КДБ.

IMG_7891

Кандидат історичних наук та дослідник українського визвольного руху ХХ століття Микола Посівнич ексклюзивно для УНІАН пояснив:

"Степан Бандера і перше січня – це є символ боротьби, визвольного руху. Перше січня вибрано через те, що Степан Бандера є уособленням цього визвольного руху. Цього дня вшановують Степана Андрійовича, його послідовників, усіх учасників визвольного руху. Самі слова "Бандера", "бандерівці" уособлюють тепер весь визвольний рух, як в ранішні історичні періоди було "петлюра", "петлюрівці" або "Мазепа", "мазепинці". І тому ця плеяда, яка була і разом із Бандерою, і проти Бандери і пізніше відійшла від цього руху – окупанти. Як і німці. Як їх радянські окупанти охрестили за іменем провідника. "Бандера" стало загальною назвою всього руху", - пояснив Посівнич.

За словами експерта, для російських окупантів та пропагандистів ті, хто бореться за незалежність України - це бандерівці, і ті, хто носить вишиванку - теж бандерівці, незалежно від того, якою мовою вони говорять і якої релігії дотримуються.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100