У селі Хрещатик, що за пів сотні кілометрів від Черкас, вода відходить від будинків, і люди повертаються в помешкання. Про це розповів голова громади Богдан Шкарбута, пише Суспільне.
10 квітня через весняне водопілля вода з Дніпра почала виходити з берегів. Підтопило 20 будинків та прилеглі господарства.
Житель села Хрещатик Сергій розповів, що дістатися до його будинку можна лише на човні:
"Зараз хоч є електрика. Каналізація, помпи, свердловини — нічого цього немає, самі труднощі".
Пропливаючи річкою Рось — притокою Дніпра, що вийшла з берегів у середині квітня, обабіч можна побачити затоплені хати та городи. Люди сушать на деревах та лавах врятовані речі.
Так, на човні можна дістатися під самий поріг будинку жительки села Хрещатик Ольги Кравт. Вона розповіла, що тепер води стало менше, ніж на початку водопілля:
"Зараз вже легко до нас дістатися, легше, ніж було, вода ось тут стояла".
За словами пані Ольги, нині у дворі вже можна ходити в чоботах, а ще пару тижнів тому рівень води сягав грудей:
"Були такі дні, що ми поставили драбину на вікно другого поверху і поставили човен прямо під цією драбиною, щоб вилізти, якщо піде велика хвиля. Люди машини свої прив'язували, бо вони плавали, їх зносило течією".
Не витримали весняного водопілля квіти, кущі ягід та молоді ялинки, прокоментувала жінка. Не менше дісталося й будинку господарів. Вода залишила по собі плісняву на стінах та тисячні збитків, розповіла вона:
"Все це роздулося, і ось вже відходить повністю. Килим мокрий і брудний, його треба якось зняти, мити, прати та сушити".
Нині родина живе на другому поверсі, на першому, розповіли, ще волого. Тільки-но з обійстя відійде вода, будуть робити ремонт і всередині, і ззовні. А ще потрібні нові меблі та побутова техніка, адже більшість речей не відновити.
"Руки є, ноги є, голова на місці, відбудуємо, зробимо, була б тільки підтримка одне одного", — пояснила Ольга Кравт.
За словами голови громади Богдана Шкарбути, нині вони створили комісію, яка оцінюватиме завдані водопіллям збитки. Та запрацювати експерти зможуть лише після повного відходу води, пояснив він.
"Також паралельно ми зверталися і звертаємося до обласної ради, до обласного керівника щодо матеріального відшкодування збитків, тому що наш бюджет, звісно, не потягне таких моментів. Встановлення збитків нині фізично не можливе, всі споруди та майно знаходяться під водою", — прокоментував Богдан Шкарбута.
Загалом в громаді через весняний паводок постраждало 20 будинків, повідомив голова об'єднаної територіальної громади.
реклама
Коментарі
груд длінний до кален
Стрічка RSS коментарів цього запису