На найпоширеніші питання про збір сухостійної деревини громадянами відповідає начальник відділу лісового  та мисливського господарства Валентин Швець.

Часто від людей можна почути, що дерева в лісі можна брати, адже закон про користування надрами та лісовими багатствами нібито це дозволяє. Як насправді? Чи можна вільно забрати дерева, які впали під дією природних сил?

index

«Згідно Лісового кодексу України виключне право на заготівлю деревини має постійний лісокористувач. Законно заготівлю деревини можна проводити лише за наявності виданого у відповідному порядку лісокористувачу спеціального дозволу – лісорубного квитка. На визначених ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси й лише в тому об’ємі, що передбачені виданим спеціальним дозволом

Тому не важливо: сухостійні, зломи, живі дерева або частини дерев людина буде заготовляти на дрова чи для інших власних потреб, якщо немає лісорубного квитка – це порушення лісового законодавства та вважається незаконною рубкою.

Також додам, що лісозаготівля – це робота з підвищеною небезпекою для життя та здоров’я людини, якою мають право займатися лише працівники із відповідною кваліфікацією».

Чи можна збирати гілля, кору дерев чи сухе коріння?

«Порядок заготівлі другорядних  лісових матеріалів і здійснення побічних користувань в лісах України  регламентує постанова КМУ від 23.04.1996 р. №449. Заготівля пнів, кори, деревної зелені для потреб виробничої та комерційної  діяльності  відносяться до спеціального використання, провадяться на підставі спеціального дозволу – лісового квитка і тільки  у  межах відведених земельних ділянок лісового фонду. Форма  лісового  квитка  і  порядок  його видачі визначаються законодавством.

Збір  громадянами у лісах дикорослих трав’янистих рослин, квітів,  грибів,  ягід,  горіхів  та  інших  плодів  для  власного споживання  належить до загального використання лісових ресурсів і провадиться безкоштовно».

Чи можуть законно черкащани вивезти деревину з лісу, а не вже заготовлену з лісового господарства?

«Вся деревина, що вивозиться з лісу, має бути внесена до системи електронного обліку деревини. Наказом  Міністерства довкілля та природних ресурсів України від 27.09. 2021 р. №621 затверджено інструкцію, якою встановлюється порядок ведення електронного обліку деревини власниками лісів і постійними лісокористувачами. Основними завданнями електронного обліку деревини є: своєчасне та достовірне відображення інформації про рух деревини, моніторинг використання лісових ресурсів, підтвердження походження, заготівлі та реалізації лісоматеріалів необроблених, запобігання їх нелегальному обігу, систематизація та узагальнення інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини лісокористувачами.

Вивезення деревини з лісу здійснюється на підставі п. 43 зазначеної постанови. Облік реалізації деревини здійснюється відповідальним працівником за допомогою кишенькового персонального комп’ютера шляхом створення ТТН-ліс. Перший примірник ТТН-ліс залишається у лісокористувача, другий – водій передає вантажоодержувачу, третій примірник передається перевізнику».

Про це повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

реклама

Коментарі  

 
+3 #4 яків миколайович 25.10.2022 11:38
Наочний приклад того, як відірвана від реалій життя чиновна д*па щиро не розуміє, що не народ для інструкцій, а інструкції для людей. Який в біса лісорубний квиток, коли дерево впало впоперек проїжджої частини? Людям ще й доплатити треба, якщо власноруч його приберуть і позбавлять бюджет зайвих витрат! Який лісорубний квиток, коли дерево впало і гниє серед лісу, а в державі через війну попереджують населення про можливі відключення тепла серед зими? Заборонити рубку живого лісу без дозволу - то потрібно. Але забороняти людям збирати хмиз - - то вже злочинна дурість!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Наблюдательний 24.10.2022 22:11
Щось навіює 33 рік, колоски,
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 ЗУБ 24.10.2022 21:28
Розділ 1 - який лісорубний квиток коли впавший ліс ніхто з пня не пиляє? Розділ 2 - приватні особи не заготовляють пні, кору і т.д. для виробничих і комерційних потреб. Розділ 3. - електронний облік ведеться тих дерев, які на корню. Не можу скинути рішення суду по вищевказаних питань. Приватна особа суд виграла (в т.ч. і у ТРО)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 Стас 24.10.2022 19:50
Ну,а якже інакше? Розтягнуть гілля бідарі-злочин!Якщо вже красти-то вагонами,машина ми...Ну,якоті...що цезапровадили.Чи я щось не второпав?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100